You are currently viewing Duchy zimowej nocy Ellen Wood Jerome Jerome Klapka Braddon Mary Elizabeth Harwood John

Duchy zimowej nocy Ellen Wood Jerome Jerome Klapka Braddon Mary Elizabeth Harwood John

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Duchy zimowej nocy Ellen Wood Jerome Jerome Klapka Braddon Mary Elizabeth Harwood John

Duchy zimowej nocy Ellen Wood Jerome Jerome Klapka Braddon Mary Elizabeth Harwood John
Zapraszam Cię na magiczną podróż po świecie duchów, tajemnic i niesamowitych zjawisk wraz z książką „Duchy zimowej nocy” autorstwa Ellen Wood, Jerome Klapka Braddon, Mary Elizabeth Harwood i John Jerome. To fascynujące opowieści, które przeniosą Cię do epoki wiktoriańskiej, pełnej sekretów i niezwykłych wydarzeń.
Wiktoriańska Anglia, będąca świadkiem nagłego postępu industrializacji, przyniosła również wzrost zainteresowania duchami, nawiedzonymi miejscami czy demonami. To nie przypadek – wpływ przemysłu na życie osobiste i zawodowe wielu ludzi skłonił do poszukiwania odpowiedzi w nieznanym. Zrujnowane życia, szybko rosnące miasta i fascynacja nauką i technologią sprawiły, że ludzie coraz częściej zaglądali za zasłonę paranormalnego.
Co ciekawe, większość tych opowiadań została napisana przez kobiety, które z różnych powodów publikowały swoje prace pod męskimi pseudonimami lub anonimowo. Być może były nieco zawstydzone swoją pasją, ale to niezmiennie było ich źródłem inspiracji.
Przełom przyszedł jednak wraz z publikacją słynnej „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Dzięki temu dziełu wielu cenionych autorów zdecydowało się opublikować opowieści o duchach pod swoim prawdziwym nazwiskiem, otwierając tym samym drogę dla mniej znanych twórców.
„Duchy zimowej nocy” to owoc tego złotego wieku literatury grozy, który wprowadził nas w pełną emocji, tajemnic i nieuchwytnych duchów erę. Ciesz się tym fascynującym wcieleniem nadprzyrodzonych historii i pozwól, by cię uniosła magia i napięcie każdej kolejnej strony.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!