You are currently viewing Dynamiczny mózg. Historia nieustannych przeobrażeń David Eagelman

Dynamiczny mózg. Historia nieustannych przeobrażeń David Eagelman

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Dynamiczny mózg. Historia nieustannych przeobrażeń David Eagelman

Dynamiczny mózg. Historia nieustannych przeobrażeń David Eagelman

Fascynująca podróż po zdumiewającym plastycznością i zdolnościami adaptacyjnymi ludzkim mózgu w duchu najnowszych ustaleń neuronauki

Co ma wspólnego głód narkotykowy z zawodem miłosnym? Dlaczego wrogiem pamięci nie jest czas, ale kolejne wspomnienia? Jak osoba niewidząca może nauczyć się widzieć swoim językiem, a osoba głucha może nauczyć się słyszeć swoją skórą? Dlaczego ktoś pozbawiony rąk stał się najlepszym łucznikiem na świecie? Czy pewnego dnia będziemy mogli sterować robotem za pomocą naszych myśli? Dlaczego śnimy i co to ma wspólnego z ruchem obrotowym Ziemi?

Odpowiedź na te pasjonujące pytania kryje się tuż za naszymi oczami. Najwspanialszym osiągnięciem technologicznym, jakie kiedykolwiek dało się nam odkryć na naszej planecie, jest niespełna półtorakilogramowy organ umieszczony pod sklepieniem czaszki. Ta książka nie opowiada jednak po prostu o tym, czym jest mózg, ale raczej o tym, do czego jest zdolny. Magia jego działania nie bierze się z elementów, z których jest zbudowany, ale ze sposobu, w jaki te części nieustannie splatają się w żywą, naładowaną elektrycznością całość.

„Od czasów Isaaca Asimova świat nie widział tak aktywnego naukowca, jakim jest David Eagleman, który angażuje swoje siły w tak różnorodne projekty. Dynamiczny mózg czyta się wspaniale, niczym dzieło napisane przez Olivera Sacksa i Williama Gibsona przesiadujących na trawniku przed domem Carla Sagana”.

„The Wall Street Journal”

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!