Dzidek – Stefan Wroński

CENA KSIAZKI 300x150 - Dzidek - Stefan Wroński

Dzidek 193x300 - Dzidek - Stefan WrońskiNiezwykła historia Dzidka – chłopaka z warszawskiego Śródmieścia, który dorastał w barwnych latach trzydziestych.

Dzidek prowadzi łobuzerski tryb życia, zadziera z kim popadnie, ma paczkę kumpli – również niezłych andrusów. Wkrótce wpakuje się w naprawdę poważną aferę. Jego rodzina jest bowiem w posiadaniu niezwykle cennej ikony, a ta staje się przedmiotem zainteresowania szemranych postaci z bandyckich zakamarków Woli…
„Dzidek” to opowieść o Warszawie, o mieście kamieniczników, kupców, Żydów, muzyków, awanturników, doliniarzy i pijaków… Historia o dorastaniu, rodzinie, miłości – słowem o czasach beztroski, nad którymi nieuchronnie zbierają się czarne chmury, by w końcu zmienić się w hitlerowską nawałnicę.

Stefan Wroński – dziennikarz, od 8 lat związany z prasą i telewizją. Współpracował m.in. z tygodnikiem „Wprost”, „Rzeczpospolitą” i TVP Olsztyn. Aktualnie reporter Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Podróżnik: ostatnie lata spędził na włóczędze pomiędzy Francją, Stanami Zjednoczonymi i Indiami. Żeglarz: pomagał organizować „Szkołę pod żaglami”, pracował na Karaibach na żaglowcu Fryderyk Chopin. 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Jedna odpowiedź do “Dzidek – Stefan Wroński”

  1. Piszą, że to autentyczna historia doprawiona klimatem lat trzydziestych i wyobraźnią autora. To książka, która wciąga, ale trochę przeszkadzają takie trochę sztuczne obrazki Warszawy, jakby autor chciał zmieścić ile tylko wie o przedwojennej i wojennej Warszawie. Wiele znanych postaci, wiele nieznanych a ciekawych historii i mieszkańcach Warszawy i sporo tych znanych anegdot i faktów historycznych.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!