You are currently viewing Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011) Arab przyszłości Tom 6 Sattouf Riad

Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011) Arab przyszłości Tom 6 Sattouf Riad

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011) Arab przyszłości Tom 6 Sattouf Riad

Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1994-2011) Arab przyszłości Tom 6 Sattouf Riad
Przedstawiam Państwu ostatni tom wielokrotnie nagradzanej i niezwykle fascynującej sagi Riada Sattoufa – „Arab przyszłości”. To autobiograficzna opowieść, której akcja rozgrywa się na przestrzeni lat 1994-2011, a głównym bohaterem jest sam autor.
Przeniesiemy się w świat Riada Sattoufa, który spędził swoje dzieciństwo w różnych częściach Bliskiego Wschodu – od Libii po Syrię, aż do Francji. Opowieść ta stanowi unikalne spojrzenie na życie w ubogiej arabskiej wiosce, gdzie nauka w tamtejszej szkole i radykalizujące się poglądy ojca stają w kontraście do liberalnego gimnazjum we francuskim Rennes i wielokulturowej francuskiej rodziny.
W tym ostatnim tomie Riad Sattouf ukazuje zarówno rozwinięcie rodzinnego dramatu, które trwało przez wiele lat, jak i próby odnalezienia własnej drogi w czasach studenckich. W fascynujący sposób autor przedstawia swoje doświadczenia i poszukiwania tożsamości, pozwalając nam spojrzeć na Bliski Wschód z nowej perspektywy.
„Arab przyszłości” to komiks pełen życia i czarnego humoru, który doskonale oddaje talent i wnikliwość Riada Sattoufa. Nie bez powodu dzieło to porównuje się już obecnie do takich klasycznych dzieł jak „Maus” Arta Spiegelmana czy „Persepolis” Marjane Satrapi. To niezwykła podróż przez lata, która przyniesie Państwu zarówno wzruszenie, jak i refleksję.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!