Dziennik – Chuck Palahniuk

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Dziennik - Chuck Palahniuk

Dziennik - Dziennik - Chuck PalahniukParanoiczna powieść grozy utrzymana w konwencji dziennika. Jego domniemaną autorką jest Misty, dawniej obiecująca malarka, teraz znudzona gospodyni domowa.
Jej mąż pogrążony jest w głębokiej śpiączce po nieudanej próbie samobójczej. Misty odbiera telefony od rozżalonych klientów męża. W odnawianych przez niego domach zawsze brakuje jakiegoś pokoju – zamurowanego bez pozostawienia najmniejszego śladu. Przez dziury w świeżo wytapetowanych ścianach Misty zagląda do środka i z przerażeniem odkrywa, że Peter pozostawił dla niej kilka wiadomości. 
Obdarzona talentem Misty staje się bezwolnym narzędziem w rękach tajemniczej, zamkniętej społeczności wyspy Waytansea, pragnącej za wszelką cenę utrzymać swój uprzywilejowany status i odrębność. Tytułowy dziennik okazuje się nie tyle wyznaniem Misty, ile gotowym zapisem jej przeznaczenia. Palahniuk niespiesznie ujawnia intrygę i stopniowo buduje napięcie, tworząc przerażającą opowieść o osaczeniu i manipulacji.
Opowieść o daremnej walce z przeznaczeniem, o losie artystów, o egzystencjalnej pustce. W mrocznej historii Chucka Palahniuka wszyscy przegrywają, nie zawsze w wielkim stylu, ale za to w blasku fajerwerków.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. ziemianin

    Ten facet opisuje wstrętne rzeczy, ale przecież pisze o nas! Lubię jego książki, te złośliwości i cynizm. Dobra!

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!