Dzienniki rowerowe – David Byrne

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Dzienniki rowerowe - David Byrne

Dzienniki rowerowe 212x300 - Dzienniki rowerowe - David ByrneLider grupy rockowej Talking Heads od trzydziestu lat nie rozstaje się z rowerem, a obecny model przewozi z kontynentu na kontynent w walizce. Szybko docenił korzyści, jakie daje patrzenie na świat z wysokości rowerowego siodełka. Rower stał się częścią jego życia, eskapady na dwóch kółkach są dla niego źródłem twórczej inspiracji.

Niniejsze dzienniki sięgają przynajmniej kilkunastu lat wstecz. Wiele powstało w czasie “służbowych” podróży do różnych miast, przy okazji wystaw lub koncertów. Mnóstwo ludzi ma pracę, która rzuca ich w najróżniejsze zakątki świata. Odkryłem, że codzienna, kilkugodzinna jazda na rowerze […], fizyczne doznania związane z przemieszczaniem się o własnych

siłach wespół z poczuciem dwukołowej samowystarczalności przyjemnie dodają sił i pewności siebie.
(fragment)

Uwagi Byrne’a o architekturze i rozwiązaniach urbanistycznych sąsiadują z relacjami z koncertów, zapisami rozmów oraz obserwacjami codziennego życia mieszkańców Berlina, Stambułu, Buenos Aires, Manili, Sydney, Londynu, San Francisco, Nowego Jorku i innych miasta amerykańskich.
Davida Byrne’a ciekawi wszystko: zwykli ludzie i artyści, kultura i krajobrazy, architektura i historia. Przemierzył niemal cały świat, przejechał tysiące kilometrów.
Ta książka zachęca do wskoczenia na rower, ale nie tylko: jest zachętą do bardziej wnikliwego spojrzenia na życie, do otwarcia się na bodźce i myśli, z których istnienia czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Zawarł w tej książce ciekawość świata i energię działania, które widać także w innych jego artystycznych przedsięwzięciach.
“The New Yorker”

Refleksje Byrne’a są tak różnorodne, jak kraje, które odwiedza.
“The Washington Post”

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. rowerzysta niedzielny

    Dla wszystkich jeżdżących na rowerach ta książka jest. David Byrne, tak! kiedyś w Talking Heads, opisuje zarówno swoje rowerowe wycieczki po całym świecie (ma na to fajny patent) jak i swoje spostrzeżenia na temat świat i rower. Ciekawe, wielu interesujących rzeczy można się dowiedzieć.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!