Elementy inżynierii oprogramowania w Pythonie Jakub Walczak

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Elementy inżynierii oprogramowania w Pythonie Jakub Walczak

Elementy inżynierii oprogramowania w Pythonie Jakub Walczak

Zdobądź ostrogi programisty w Pythonie!

Python jest językiem, którego powszechnie używa się w wielu obszarach: od programowania gier, przez aplikacje webowe, po systemy analizy danych. Nic więc dziwnego, że cieszy się ogromną popularnością i jest dodatkowo wspierany przez liczną społeczność programistów, projektantów i sympatyków, którzy go rozwijają i rozszerzają.

Do grona osób aktywnie korzystających z tego języka z pewnością należy Jakub Walczak, który w książce poświęconej Pythonowi i inżynierii oprogramowania wprowadza do jego ekosystemu. Dzięki jej lekturze czytelnicy poznają ideę środowisk wirtualnych, sposoby interakcji z interpreterem czy zasady podziału projektu na moduły i pakiety. Adepci sztuki programowania znajdą tu wprowadzenie do mechanizmów pakietu pytest, który zdecydowanie ułatwia pisanie i wykonywanie testów jednostkowych. Opanują również takie zagadnienia jak klasy i obiekty, a także zaawansowane aspekty programowania obiektowego, w tym metaklasy, dziedziczenie i emulowanie szczególnych zachowań obiektów

Autor zadbał o klarowną strukturę podręcznika, który składa się z dwunastu uporządkowanych rozdziałów. Zawarta w nich treść została uzupełniona dodatkowymi wyjaśnieniami, wskazówkami i podsumowaniami, co ułatwia przyswojenie omawianego materiału.

Organizacja środowiska pracy
Organizacja projektu
Wstęp do programowania zorientowanego obiektowo
Deskryptory
Dziedziczenie
Mechanizm obsługi wyjątków
Metody specjalne klas
Dekoratory
Serializacja i deserializacja
Testy jednostkowe z użyciem biblioteki pytest
Wytyczne dotyczące stylu
Python od A do Z!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!