Energetyka w okresie transformacji Izabela Filipiak, Władysław Mielczarski

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Energetyka w okresie transformacji Izabela Filipiak, Władysław Mielczarski

Energetyka w okresie transformacji Izabela Filipiak, Władysław Mielczarski
Przedstawiamy Państwu książkę „Energetyka w okresie transformacji” autorstwa Izabeli Filipiak i Władysława Mielczarskiego. Ta kompleksowa publikacja z pewnością wywoła zainteresowanie wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć obecne zmiany zachodzące w dziedzinie energetyki.
Autorzy podkreślają, że transformacja energetyczna jest procesem, który dotyczy nas wszystkich – zarówno jako biernych, jak i czynnych uczestników. Aby zrozumieć te zmiany, konieczne jest poznanie podstawowych praw rządzących procesami energetycznymi oraz ich wpływem na społeczeństwo. Bez wiedzy na temat uwarunkowań technicznych, ekonomicznych i społecznych, trudno będzie nam ocenić kierunek i zakres transformacji.
Książka skupia się na wielu aspektach, takich jak techniczne, ekonomiczne, środowiskowe i społeczne. Autorzy prezentują zagadnienia związane m.in. z wytwarzaniem energii elektrycznej, bezpieczeństwem energetycznym, problemami magazynowania energii, kosztami energii elektrycznej, funkcjonowaniem rynków energii, a także kosztami funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Ostatnia część książki skupia się na aspektach społecznych, środowiskowych i regulacyjnych, omawiając zagadnienia związane z ochroną klimatu oraz relacją energetyki ze społeczeństwem i środowiskiem.
Publikacja ma szeroki zakres i z pewnością zaspokoi potrzeby różnych grup odbiorców. Jest ona dedykowana energetykom, politykom, dziennikarzom, działaczom klimatycznym oraz wszystkim osobom zajmującym się energetyką, niezależnie od formalnego wykształcenia w tej dziedzinie. Książka jest również adresowana do wszystkich odbiorców energii elektrycznej, którzy chcą poznać działanie systemów elektroenergetycznych i lepiej zrozumieć zmiany, które nas wszystkich dotyczą.
Polecamy także tę publikację studentom, doktorantom i pracownikom wyższych uczelni jako wsparcie w przygotowywaniu materiałów wykładowych, realizacji projektów oraz prac dyplomowych. Jej wszechstronny charakter i rzetelne informacje z pewnością będą cennym źródłem wiedzy.
Zachęcamy do zakupu książki „Energetyka w okresie transformacji” autorstwa Izabeli Filipiak i Władysława Mielczarskiego.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!