Feedback i inne brzydkie słowa M. Tamra Chandler, Laura Dowling Grealish

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Feedback i inne brzydkie słowa M. Tamra Chandler, Laura Dowling Grealish

Feedback i inne brzydkie słowa M. Tamra Chandler, Laura Dowling Grealish
Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest udzielanie informacji zwrotnej? To tak proste, a jednocześnie tak trudne!
Codziennie udzielamy feedbacku wielokrotnie, ale często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze przekonania i wyobrażenia na jego temat są błędne i nieefektywne. Nieumiejętne wykorzystanie informacji zwrotnej, zwłaszcza w kontekście zawodowym, może zostawiać złe skojarzenia – z nieobiektywną oceną, biurową polityką, wzajemnymi pretensjami i wątpliwościami dotyczącymi naszych umiejętności. Jednakże, dobrze przygotowana i wykorzystywana informacja zwrotna może być jednym z najbardziej użytecznych narzędzi wspierających proces nauki i rozwoju.
Dlatego M. Tamra Chandler i Laura Dowling Grealish w swojej książce „Feedback (i inne brzydkie słowa)” wyjaśniają, dlaczego feedback dzisiaj jest tak źle odbierany. Pokazują również, jak radzić sobie z negatywnymi reakcjami ciała i umysłu, które mogą utrudniać komunikację i nadszarpywać zaufanie. Wskazują, jak unikać pułapek myślenia, schematów i krytycyzmu podczas udzielania informacji zwrotnej, a także jak formułować wypowiedzi w sposób nieoceniający i modelujący konstruktywne zachowania.
Proponowane przez autorki rozwiązania i narzędzia skupiają się na promowaniu feedbacku ukierunkowanego na wzrost i rozwój, nie tylko w relacjach menedżer – podwładny, ale również w kontekście relacji międzyludzkich oraz zespołowych. Analizując zachowania ludzi, których określają mianem Poszukiwaczy, Odbiorców i Udzielających, przedstawiają skuteczne sposoby korzystania z informacji zwrotnej w naszej codziennej pracy.
„Feedback (i inne brzydkie słowa)” to praktyczny i odważny przewodnik, który pozwoli ci spojrzeć na feedback w zupełnie inny sposób i dostrzec jego wartość jako skutecznego narzędzia motywacyjno-aktywizującego. M. Tamra Chandler i Laura Dowling Grealish obalamy szkodliwe mity i dostarczamy konkretne narzędzia, pozwalające na budowanie jasnych, trafnych i konstruktywnych komunikatów.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!