Fiat 126p Mały Wielki Samochód Aleksander Wielki

CENA KSIAZKI 300x150 - Fiat 126p Mały Wielki Samochód	Aleksander Wielki

Fiat 126p Mały Wielki Samochód Aleksander Wielki

Poznaj historię i ciekawostki dotyczące jednego z najpopularniejszych aut XX wieku
Skoro już tutaj jesteś, pozwól, że zacytuję pewną historyjkę…
„Piszę tu o Anglikach dlatego, że właśnie jeden z nich – zresztą bezwiednie – uświadomił mi, że Fiat 126p jest samochodem legendarnym. Otóż ten Brytyjczyk przyjechał do naszego kraju jako tzw. native speaker uczyć nas anglosaskich wyrażeń, zostawiając w kraju piętrowych autobusów i herbaty zamiast Teleexpresu, swoją ukochaną i Mini Morisa.

Dowiedziałem się tego, kiedy niechcący podsłuchałem jego rozmowę telefoniczną z ukochaną z Anglii. Wtedy usłyszałem, jak w kilku pierwszych zdaniach rozmowy mówi jej z wypiekami na twarzy, że on już jeździł Maluchem, tym polskim Mini… Uświadomił mi właśnie to, że Fiat 126p jest samochodem niebanalnym, wyjątkowym i powoli staje się legendą. Kiedy zestawiłem sobie jego słowa z tym, co użytkownicy Fiata 126 z tym autem „wyczyniają”, zrozumiałem, że ten samochód jest fenomenem… i postanowiłem ten fenomen opisać… fenomen 126p. Fiat 126p jest bowiem samochodem tysiąca możliwości. Jest legendą, tyle tylko, że nie zdajemy sobie do końca z tego sprawy. Dla nas to tylko Maluch, jednak Europa i świat to nie tylko my…”

Tak właśnie opisują malucha obcokrajowcy. Oni potrafią docenić piękno i oryginalność tego małego pojazdu. Aż chciałoby się powiedzieć „cudze chwalicie swego nie znacie…”

Dowiedz się, dlaczego tylko niektóre samochody przechodzą do legendy i starzejąc się, stają się coraz bardziej cenne… Poznaj fenomen najpopularniejszego polskiego samochodu XX wieku!

Uzyskaj odpowiedzi na nurtujące Cię być może pytania:

Dlaczego ten samochód nie jest zwykłym pojazdem i co zadecydowało o ogromnym sukcesie Fiata 126p?
Co kryje się pod tajemniczymi nazwami Bombel czy Long?
Jak samochód zmieniał się przez lata?
Czym był Bosmal Trike i wiele innych pojazdów zbudowanych w oparciu o projekt Fiata 126p?
Dlaczego tak wielu użytkowników samochodów uważa malucha za auto kultowe?
Jaki był pradziadek polskiego Fiata?
…i wiele innych.

Ebook to obowiązkowa pozycja dla fanów motoryzacji, napisana lekko, z humorem i dobrym piórem. W ebooku swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami na temat tego samochodu dzielą się m.in. Michał Listkiwicz, Marek Niedźwiedzki, Janusz Korwin-Mikke, Magdalena Zawadzka, Janusz Kulig i wielu innych.

Poznaj sekrety „Malucha”, zaimponuj znajomym
wiedzą i zabawnymi anegdotami!
Prawdziwym smaczkiem są dowcipy o maluchu, które potrafią rozbawić do łez. Co więcej, książka jest bogata w fotografie, co powoduje, że czyta się ją z przyjemnością. Pozwól autorowi zarazić Cię pasją do „malucha”.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!