Fizyka 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Adam Ogaza

CENA KSIAZKI 300x150 - Fizyka 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe	Adam Ogaza

Fizyka 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Adam Ogaza

„Fizyka 1. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” stanowi klarowne i uporządkowane źródło wiedzy zgodnej z podstawą programową dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Publikacja została opracowana w sposób wyjątkowo przemyślany, co stanowi klucz do sukcesu na egzaminie maturalnym.

Podręcznik skupia się na zagadnieniach związanych z prawami przyrody oraz zjawiskami fizycznymi. Omawiany materiał został przedstawiony w sposób możliwie najprostszy, dodatkowo wspomagany licznymi ilustracjami i zdjęciami, które pomogą uczniom w zrozumieniu poszczególnych zjawisk.

„Fizyka 1. Zakres rozszerzony” kładzie duży nacisk na opanowanie umiejętności obliczeniowych czy też pomiarowych. Blok ćwiczeniowy, który znajduje się na końcu każdego działu, pomoże sprawdzić, czy uczeń w pełni opanował daną partię materiału, a także wskaże, nad czym należy więcej pracować. W podręczniku można znaleźć także blok projektowy, którego zadaniem jest rozbudzenie zainteresowania fizyką i podjęcie własnych działach w sferze badawczej.

Dla ciekawskich na przestrzeni całej publikacji umieszczono dodatkowe treści w ramkach „chcesz wiedzieć więcej?” mające na celu wskazanie kierunków, w których warto rozwijać wiedzę.

Podręcznik składa się z 4 rozdziałów:

1. Wiadomości wstępne
2. Kinematyka
3. Dynamika
4. Dynamika 2.

Autorem podręcznika jest Adam Ogaza – wieloletni nauczyciel fizyki oraz wykładowca akademicki, koordynator projektów unijnych iCSE4school oraz PROBOT, który stworzył materiały dydaktyczne do nauczania przedmiotów ścisłych z wykorzystaniem programowania komputerów w programie Python.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!