You are currently viewing Fizyka 2 Podręcznik do liceum i technikum Zakres podstawowy Klasa 2

Fizyka 2 Podręcznik do liceum i technikum Zakres podstawowy Klasa 2

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Fizyka 2 Podręcznik do liceum i technikum Zakres podstawowy Klasa 2

Fizyka 2 Podręcznik do liceum i technikum Zakres podstawowy Klasa 2

Podręcznik do nauki fizyki w zakresie podstawowym adresowany do absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych. Sięgnij po publikację “Fizyka 2. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy. Reforma 2019” od Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych.

Publikacja “Fizyka 2. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy. Reforma 2019” wchodzi w skład nowej serii podręczników do fizyki dla liceów i techników realizujących nową podstawę programową w zakresie podstawowym. Serię tworzą publikacje, dzięki którym uczniowie nauczą się obserwować zjawiska fizyczne oraz wskazywać zastosowanie fizyki w życiu codziennym. Naukę dodatkowo ułatwią uczniom prosto przedstawione i wyjaśnione przykłady.

Niniejszy podręcznik, przeznaczony dla uczniów klas drugich liceów ogólnokształcących i techników, podzielony został na trzy działy: “Drgania”, “Fale i optyka” oraz “Termodynamika”. Każdy z nich składa się z kilku bądź kilkunastu rozdziałów, w których znajdują się: spis zagadnień omawianych w danym rozdziale; informacje, które należy sobie przypomnieć przed lekcją; tekst główny rozdziału, doświadczenia, przykłady, definicje i wzory; ciekawostki poszerzające wiedzę (zatytułowane “Wiedzieć więcej”); dwustronna infografika przedstawiająca zastosowanie fizyki w życiu codziennym; podsumowanie rozdziału oraz pytania i zadania.

Podsumowanie umieszczone na końcu każdego rozdziału pomaga przypomnieć sobie najważniejsze treści z danego tematu, a pytania i zadania pozwalają na zweryfikowanie swojej wiedzy. Na końcu każdego działu znajduje się sekcja powtórzeniowa, składająca się z części teoretycznej i zadaniowej. Na samym końcu podręcznika umieszczono ponadto scenariusze doświadczeń, które uczniowie będą mogli wykonać samodzielnie podczas lekcji bądź też w domu.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!