Fizyka 2 Podręcznik Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe Adam Ogaza

CENA KSIAZKI 300x150 - Fizyka 2 Podręcznik Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe	Adam Ogaza

Fizyka 2 Podręcznik Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe Adam Ogaza

„Fizyka 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy” wydawnictwa Operon to książka, ułatwiająca przyswajanie niezbędnej wiedzy, potrzebnej do zdania egzaminów.

Podręcznik z fizyki, „Fizyka 2. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy” przeznaczony jest dla uczniów, uczęszczających do klasy drugiej liceum ogólnokształcącego lub technikum.

Podręcznik został opracowany z uwzględnieniem potrzeb i sposobów nauki uczniów. Ma im pomóc w szybkim przyswojeniu niezbędnych informacji, skutecznym powtarzaniu wiadomości oraz przygotowaniu się do sprawdzianów i kartkówek. Wszystkie jego elementy są tak skonstruowane, by ułatwić naukę i pomóc w szybkim odnalezieniu potrzebnych zagadnień. Wiadomości ujęte zostały w prosto sformułowanych tematach, przystępnym językiem. Definicje, prawa i zasady wyróżniono kolorową czcionką, dzięki czemu są łatwe do zauważenia, odnalezienia i zapamiętania.

W tekście pojawiają się wytłuszczenia istotnych zagadnień, pojęć i nazw. Ikony i hasła na marginesach pomagają w szukaniu najważniejszych treści. Rozwiązania krok po kroku są nieocenionym wsparciem podczas samodzielnej nauki w domu, a tabele z wiadomościami i danymi pomagają porządkować wiedzę. Utrwaleniu wiadomości służą zadania do rozwiązania oraz bloki „Podsumowanie przed sprawdzianem”.

Autor przybliża naukę poprzez liczne przykłady i doświadczenia. Zagadnienia fizyczne przedstawiane są w kontekście ich obecności w życiu codziennym. Uczeń kształci umiejętności obliczania i ma możliwość szybkiej, samodzielnej weryfikacji swoich postępów w nauce. Materiał podzielony został na trzy działy: „Drgania”, „Termodynamika” oraz „Elektrostatyka”.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!