You are currently viewing Fizyka 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Zakres podstawowy	Adam Ogaza

Fizyka 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Zakres podstawowy Adam Ogaza

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Fizyka 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Zakres podstawowy	Adam Ogaza

Fizyka 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Zakres podstawowy Adam Ogaza

Umiejętność ukazania fizyki jako atrakcyjnego przedmiotu szkolnego nie jest zadaniem łatwym. Udowodnienie uczniom, że wiadomości i umiejętności z tego przedmiotu mogą zastosować w życiu codziennym – to klucz do sukcesu.

„Fizyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych”, którego autorem jest Adam Ogaza, pomoże każdemu uczniowi zrozumieć i uporządkować wiadomości z zakresu fizyki. Atutem pozycji jest przystępny język, którym wytłumaczone zostały trudne zagadnienia fizyczne. Podręcznik zawiera treści zgodne z podstawą programową w zakresie podstawowym. Zamyka trzyletni cykl nauki fizyki w liceach ogólnokształcących i technikach.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym podręczniku jest to, że obok modułów „Na tej lekcji” zamieszczone są informacje „Chcesz wiedzieć więcej?”. Tak skonstruowany podręcznik daje uczniowi możliwość skupienia uwagi na celach realizowanych na konkretnej lekcji i jednocześnie pozwala na poszerzanie wiadomości z danego zakresu.

Kolejną wartością „Fizyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych” są hasła umieszczone na marginesie. Są to treści obowiązkowe, a więc ich śledzenie przygotowuje do podsumowania lekcji i sprawdzianu. Aby jego wynik był satysfakcjonujący, warto korzystać z zamieszczonych opisów doświadczeń, śledzić dołączone przykłady, analizować teksty źródłowe, odpowiadać na pytania i samodzielnie rozwiązywać zaproponowane zadania.

Wartościowym elementem są też zadania z gwiazdką. Są to zadania o podwyższonym stopniu trudności. Mobilizują ucznia do wzmożonej pracy w danym zakresie oraz rozbudzają ciekawość tym przedmiotem. Zamieszczone na końcu podręcznika odpowiedzi do zadań pozwalają zweryfikować swoją wiedzę.

Warto uczyć się fizyki, używając do tego podręcznika „Fizyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych”!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!