Fotografia według Langforda dla każdego czyli jak robić świetne zdjęcia Michael Langford

Fotografia według Langforda dla każdego czyli jak robić świetne zdjęcia Michael Langford

Trylogia stanowi pełne kompendium wiedzy fotograficznej. To jedno z najważniejszych wydawnictw z dziedziny fotografii na świecie. Została uznana przez New York Times za najlepsze jak dotąd kompendium wiedzy z dziedziny fotografii.

„Fotografia według Langforda dla każdego, czyli jak robić świetne zdjęcia” (6 światowe wydanie) jest jednym z tomów trylogii: „Fotografia według Langforda”. 

Twój znajomy wspominał o „krótkim czasie” i „dużej przysłonie”, a ty udawałeś, że wiesz, o co chodzi? Słyszałeś o głębi ostrości, ale nie masz pojęcia, jak ją stosować? Byłeś przekonany, że im więcej megapikseli, tym lepiej, a tymczasem twój nowy kompakt z 15 MP i superzoomem robi gorsze zdjęcia niż stara lustrzanka z 5 MP? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania stawiane przez wszystkich początkujących użytkowników aparatów fotograficznych.

„Fotografia według Langforda dla każdego, czyli jak robić świetne zdjęcia” to nie kolejna książka do fotografii – to podręcznik metodycznie wykładający zupełne podstawy fotografii zarówno tradycyjnej, jak i cyfrowej. Znajdziesz tu informacje o sprzęcie, jego funkcjach i ustawieniach – podstawowych i kreatywnych – oraz o oprawie, prezentacji i archiwizacji gotowych zdjęć. Wyjaśnione są tu również podstawowe procedury chemicznej i cyfrowej obróbki zdjęć. Podręcznik zawiera bogatą listę najczęstszych błędów fotografowania, podaje ich przyczyny oraz radzi, jak ich uniknąć lub naprawić. Ćwiczenia na końcu każdego rozdziału pomagają „ćwiczyć oko” oraz nabyć i utrwalić poszczególne umiejętności.

„Fotografia według Langforda dla każdego, czyli jak robić świetne zdjęcia” to wydawnictwo przeznaczone zarówno dla osób, którzy chcą po prostu robić lepsze zdjęcia przyjaciół i rodziny, jak i tych, którzy planują zająć się fotografią na poważnie. Napisane jest bardzo przystępnym językiem, zrozumiałym nawet dla osób nieposiadających żadnej wiedzy fotograficznej. 

Kolejne pozycje z trylogii – „Fotografia według Langforda dla fotografów, czyli jak opanować tę sztukę” i „Fotografia według Langforda dla mistrzów, czyli jak osiągnąć doskonałość” – wprowadzą świeżo upieczonego fotografa w tajniki rzemiosła i sztuki fotograficznej.

Leave a Reply