Gabinet matematycznych zagadek – Ian Stewart

Gabinet matematycznych zagadek - Gabinet matematycznych zagadek - Ian StewartZapomnij o sudoku! Trenuj myślenie z Gabinetem matematycznych zagadek! 

Gdy profesor Ian Stewart – obecnie jeden z najsłynniejszych matematyków na świecie – w wieku 14 lat zaczął gromadzić najciekawsze matematyczne i logiczne zagadki oraz ciekawostki, pewnie nie miał pojęcia, że jakiś czas później materiały te posłużą mu do stworzenia jednej z najzabawniejszych i pouczających książek popularno-naukowych. Tom zbiera dziesiątki ciekawych gier, zabaw, historyjek, dowcipów i anegdot, karcianych sztuczek i innych atrakcji związanych z fascynującym światem matematyki. W niezwykłej książce profesora Stewarta zakochają się zarówno miłośnicy matematyki, doświadczeni amatorzy zagadek, jak i zupełni nowicjusze, którzy do tej pory szerokim łukiem obchodzili wszystko, co dotyczy liczb, wzorów i logicznego myślenia.

Jedna odpowiedź do “Gabinet matematycznych zagadek – Ian Stewart”

  1. Ten facet z matematyki uczynił coś ciekawego, a wydawało mi się to niemożliwe! Łykam jego wszystkie książki, choć z matmy byłem cienki! Polecam naprawdę!

Leave a Reply