Gdzie śpiewają raki Delia Owens

Gdzie śpiewają raki Delia Owens

“Gdzie śpiewają raki” to hymn na cześć zachwycającej przyrody Karoliny Północnej. To znakomita powieść o potrzebie bliskości z niezwykle wciągającym wątkiem kryminalnym.

Barkley Cove to mała, senna mieścina na wybrzeżu Karoliny Północnej. Niedaleko znajdują się owiane złą sławą mokradła, na których pod koniec roku 1969 zostają znalezione zwłoki Chase’a Andrewsa. Śmierć przystojnego chłopaka wstrząsa lokalną społecznością. Mieszkańcy Barkley Cove wiedzą doskonale, kogo winić za tę tragedię. Zwracają się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Kya od wielu lat mieszka na bagnach. Pozbawiona opieki i bliskości najbliższych, zdołała przetrwać wśród nieprzyjaznej, lecz zachwycająco pięknej przyrody. Jej najbliższymi przyjaciółkami stały się mewy, a mokradła domem… Nie jest taka, jaką chcą ją widzieć mieszkańcy Barkley Cove. To wrażliwa, inteligentna dziewczyna, która od zawsze tęskniła za ciepłem, bliskością i dotykiem. Gdy jej dzika uroda oczarowuje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, zaczynają dziać się rzeczy, o których żadnemu z tych trojga nawet się nie śniło…

Oto ponad 400-stronicowa pieśń o pięknie przyrody, która stała się w Stanach Zjednoczonych największym bestsellerem literackim roku 2018. Trzy miliony sprzedanych egzemplarzy dobitnie zaprzeczają twierdzeniu, że najbardziej chodliwa jest literatura lekka, łatwa i przyjemna.

Tutaj mamy do czynienia z czymś zupełnie innym: z poetycką opowieścią o tym, jak ogromne piętno na całe nasze życie kładzie dzieciństwo i najwcześniejsze doświadczenia oraz o tym, jak ogromny wpływ może mieć na nas przyroda. Wszystko to wymieszane zostało z poruszającym wątkiem kryminalnym i pasjonującą relacją z sądowego procesu. Powstała w ten sposób książka, która wzbudziła w pełni uzasadniony entuzjazm zarówno wśród krytyków, jak i czytelniczej publiczności. Książka ta na zawsze zagości w Twoich myślach!

Leave a Reply