Geografia 2 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Sławomir Kurek

CENA KSIAZKI 300x150 - Geografia 2 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe	Sławomir Kurek

Geografia 2 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Sławomir Kurek

„Geografia 2. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” od wydawnictwa Operon to jeden z najchętniej wybieranych przez nauczycieli podręczników do geografii na rynku.

Geografia jest jednym z przedmiotów najchętniej wybieranych na egzaminie maturalnym. Nic zresztą dziwnego – jej naukę traktować można wszak niczym niezwykłą, malowniczą podróż do najbardziej nawet odległych zakątków naszej planety. Poznajemy topografię poszczególnych kontynentów, krajów, regionów; uczymy się o ich klimacie, roślinności i faunie. Poznajemy też życie ludzi zamieszkujących kraje, do których być może będzie nam dane w przyszłości pojechać. Jest to przy tym nauka pełna frapujących zagadnień. Ma swoje narzędzia badawcze, które warto poznać, i nie są to bynajmniej wyłącznie mapy.

Podręcznik autorstwa Sławomira Kurka to znakomite źródło wiedzy i rzetelnych informacji. Świetnie sprawdza się jako pomoc dydaktyczna zarówno podczas lekcji, jak i w trakcie samodzielnej nauki w domu. To ostatnie jest szczególnie ważne dla osób zamierzających przystąpić do egzaminu maturalnego z geografii na poziomie rozszerzonym. Przejrzysty układ treści oraz przystępny język sprawiają, że nawet uczeń, który opuścił daną lekcję, bez trudu samodzielnie nadrobi zaległości.

Książka została podzielona na kilka działów obejmujących zagadnienia z obowiązującej obecnie podstawy programowej. W wielu wypadkach również poza nie wykracza, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy pasjonują się geografią lub przygotowują się do olimpiad i konkursów geograficznych. Widniejące na kartach podręcznika ilustracje, zdjęcia, wykresy, schematy i infografiki uzupełniają zasadniczą treść, pozwalając łatwo i szybko przyswoić sobie najważniejsze informacje. Wszystko to sprawia, że podręcznik wydany nakładem Operonu cieszy się dużym uznaniem wśród nauczycieli geografii w szkołach ponadpodstawowych.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!