You are currently viewing Giełda Poznaj podstawy i zacznij inwestować w papiery wartościowe Kochan Krzysztof

Giełda Poznaj podstawy i zacznij inwestować w papiery wartościowe Kochan Krzysztof

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Giełda Poznaj podstawy i zacznij inwestować w papiery wartościowe Kochan Krzysztof

Giełda Poznaj podstawy i zacznij inwestować w papiery wartościowe Kochan Krzysztof
Poznaj najważniejsze zasady obowiązujące na giełdzie.

Świat, a zatem także otoczenie rynkowe, w którym funkcjonują giełdy, zmienia się nieustannie. W XVII wieku europejskie spółki giełdowe zarabiały głównie na handlu cukrem i kawą, które docierały na Stary Kontynent z Ameryki. Na XIX-wiecznej giełdzie w USA królowały spółki kolejowe. Aktualnie warszawska Giełda Papierów Wartościowych umożliwia między innymi inwestowanie w firmy produkujące gry komputerowe i rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji. Czasy się zmieniają, jednak najważniejsze reguły rynku giełdowego pozostają stałe. I właśnie o nich opowiada ta książka.

Poradnik jest przeznaczony dla osób początkujących, które zastanawiają się nad zainwestowaniem środków w papiery wartościowe. Można to zrobić za pośrednictwem rozmaitych instrumentów finansowych – autor omawia je wszystkie, a przy tym przedstawia szanse i zagrożenia, jakie wiążą się z poszczególnymi wyborami. Jeśli chcesz zrozumieć, jak działa giełda i od czego zależą wzrosty i spadki notowań spółek, a także poznać najważniejsze terminy, jakimi posługują się bywalcy rynków finansowych, i tajemnice skutecznych inwestorów ten podręcznik będzie dla Ciebie idealny.

Indeksy giełdowe
Obligacje
Akcje
Instrumenty pochodne
ETF-y
Kontrakty terminowe
Opcje
Produkty strukturyzowane
Analiza wykresów
Ryzyko i dywersyfikacja

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!