Gomorra. Podróż po imperium kamorry – Roberto Saviano

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Gomorra. Podróż po imperium kamorry - Roberto Saviano

Gomorra. Podróż po imperium kamorry 212x300 - Gomorra. Podróż po imperium kamorry - Roberto SavianoWydana w 2006 roku Gomorra przyniosła autorowi, 27-letniemu Robertowi Saviano wielki sukces literacki, ale naraziła jego życie na tak poważne niebezpieczeństwo, że władze przydzieliły mu ochronę, a pisarz na jakiś czas musiał opuścić Neapol. W swojej niezwykłej, wielogatunkowej pracy Saviano opisuje nowe mechanizmy działania kamory neapolitańskiej, która w ostatnich latach niepostrzeżenie oplotła swymi mackami praktycznie cały świat. Ukazuje wielkie imperia finansowe, które powstały na międzynarodowym handlu bronią i narkotykami, na agresywnej, nielegalnej konkurencji, na szantażach, wymuszeniach, korupcji i morderstwach. Opisując świat mafii, wojny między klanami, vendetty, killerów i dealerów, Saviano dowodzi, że neapolitańska kamora pod względem liczebności, siły ekonomicznej i bezwzględności jest znacznie silniejsza i potężniejsza niż sławna mafia sycylijska i inne zorganizowane grupy przestępcze południowych Włoch. 

Gomorra odniosła wielki sukces w wielu krajach Europy; w listopadzie 2007 roku znalazła się na liście 100 najlepszych książek non fiction ogłaszanej każdego roku przez New York Times. Recenzent tego dziennika określił jej autora jako ?Salmana Rushdiego w walce przeciw przestępczości zorganizowanej?. 
Film nakręcony na podstawie książki, pod tym samym tytułem, w reżyserii Matteo Garrone, otrzymał Grand Prix na festiwalu w Cannes, został też wybrany na włoskiego kandydata do nominacji na Oskara w kategorii filmów zagranicznych.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. polak w italii

    Facet właściwie poświęcił swoje życie, żeby napisać tę książkę. Ale warto było, bo ja też doceniam te opowieści. W porównaniu z Włochami, to u nas w kraju jest ekstra bezpiecznie i porządnie. A ja teraz nawet kupując kawę w kawiarni we Włoszech, zastanawiam się czy zyski nie trafiają do mafii. I pewnie tak jest, cholera!

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!