Grażyna Plebanek Madmuazelka

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Grażyna Plebanek Madmuazelka

Grażyna Plebanek Madmuazelka
Zachwycający powrót Grażyny Plebanek!
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego to właśnie ty miałeś popełnić zbrodnię? A może powinieneś zapytać, dlaczego wcześniej nikt inny tego nie zrobił?
W upalnym lecie 1986 roku w starym nadbałtyckim bunkrze umiera szanowany członek lokalnej społeczności – lekarz, ojciec, mąż. Jednak już tej samej nocy szesnastoletnia Mad, która była ostatnią osobą widzącą doktora Marka żywego, opuszcza Polskę i wyjeżdża do Paryża na zawsze. Lata później, gdy stanie się cenioną lingwistką i wolną obywatelką Europy, na jej ślad wpada Jakub, syn Marka. Zagubiony i poszukujący odpowiedzialności za swoje rozbite życie, nie zdaje sobie sprawy, że już dawno pomylił sprawców z ofiarami.
W książce „Madmuazela” Grażyna Plebanek snuje dwie równoległe historie rodzinne, w których pamięć służy temu, by zapomnieć, a prawda, podobnie jak w greckiej tragedii, może prowadzić do klęski. To także opowieść o tworzeniu nowych wspólnot, o kształtowaniu tradycji wolnych od uprzedzeń i burzenia murów, które wyrosły na przestrzeni pokoleń.
Ta sensualna, mistrzowsko spleciona powieść obyczajowa pełna jest kryminalnego napięcia, w której autorka wraca do tego, w czym jest najlepsza: opowiadania o fascynujących ludzkich losach. Szczególnie tych kobiecych.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!