Historia 1 Karty pracy Część 1 Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe

CENA KSIAZKI 300x150 - Historia 1 Karty pracy Część 1 Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe

Historia 1 Karty pracy Część 1 Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe

Nauka historii, poznawanie dziejów ludzkości, badanie przeszłości może być bardzo interesujące i przynosić wiele satysfakcji. Wiedzę na ten temat czerpać możemy z różnych źródeł. Jednym z nich są „Historia 1. Karty pracy. Część 1. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe”.

„Historia 1. Karty pracy. Część 1. Zakres podstawowy” zawierają różnorodne zadania pozwalające na utrwalanie wiedzy zdobywanej na lekcjach historii. Porządkują ją i ułatwiają powtórzenie najważniejszych zagadnień przed sprawdzianem. Kolejnym atutem tych kart jest fakt, że rozwiązując je, uczeń nie tylko utrwala i weryfikuje swą wiedzę, ale również uczy się rozumieć i interpretować fakty historyczne. Teksty źródłowe, cytaty, propozycje lektur zachęcają do poszukiwań, rozbudzają ciekawość i zainteresowanie tym trudnym, ale jakże interesującym przedmiotem szkolnym.

W kartach autorzy zamieścili również zadania, które zwracają uwagę na inny kontekst tego samego zagadnienia. Tego typu ćwiczenia uczą analitycznego myślenia, wiązania faktów, myślenia historycznego. Ciekawe zdjęcia, mapy, tabele, dane statystyczne pomagają uczniowi formułować argumenty, wyciągać wnioski i redagować swój własny tekst.

„Historia 1. Karty pracy. Część 1. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” obejmują czasy od początków cywilizacji do upadku Cesarstwa Rzymskiego i przeznaczone są dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Ich największą zaletą jest to, że zawierają zadania skorelowane z podręcznikiem.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!