Historia 1 Podręcznik Część 2 Średniowiecze Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Historia 1 Podręcznik Część 2 Średniowiecze Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe

Historia 1 Podręcznik Część 2 Średniowiecze Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe

„Podręcznik Historia 1. Część 2. Średniowiecze. Zakres podstawowy” to podręcznik dla uczniów pierwszej klasy liceum i technikum. Przejrzysty układ treści ułatwia skuteczną naukę.

Rok 476 uznaje się za umowną datę początku średniowiecza. Wtedy to właśnie barbarzyńcy obalili ostatniego cesarza Rzymu, Romulusa Augustulusa. Przetrwało za to Cesarstwo Bizantyńskie, a więc wschodnia część dawnego imperium. Trwało jeszcze prawie tysiąc lat, a wraz z jego upadkiem skończyło się średniowiecze.

W powszechnej wyobraźni wieki średnie to czas ciemnoty i zabobonu. Jeśli jednak poznamy je nieco bliżej, okaże się, że były to czasy niezwykle wręcz dramatyczne i barwne. Dlatego być może tak wielu autorów literatury fantasy tak chętnie osadza akcję swoich utworów w światach stylizowanych na europejskie średniowiecze. Tych dziesięć wieków historii naszej cywilizacji to czas krwawych wojen, powstawania kolejnych państw (w tym także Polski), wznoszenia monumentalnych budowli i okres zadziwiających przemian społecznych. To właśnie wtedy powstawały najstarsze europejskie uniwersytety, lecz w ich pobliżu płonęły również stosy ludzi oskarżonych o herezje.

Podręcznik, który prezentujemy w tym miejscu, ma na celu przybliżyć uczniom szkół średnich czasy średniowiecza. Autorzy kładą w nim duży nacisk na zrozumienie procesów historycznych: przyczyn i skutków poszczególnych zdarzeń oraz tego, w jaki sposób te zdarzenia wzajemnie na siebie wpływały. Został opracowany w przejrzysty, nowoczesny sposób, aby maksymalnie ułatwić naukę historii. Znaleźć tu można mapy, ilustracje i infografiki, które obrazują zasadniczą treść książki.

Jest to propozycja dla tych uczniów, którzy realizują materiał z poziomu podstawowego. Podręcznik został opracowany zgodnie z obowiązującą aktualnie podstawą programową. Jego treść może bardzo łatwo rozpalić w czytelniku zainteresowanie historią wieków średnich. Sporo miejsca poświęcono w nim kulturze i zagadnieniu przemian społecznych.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!