Historia 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Janusz Ustrzycki Mirosław Ustrzycki

CENA KSIAZKI 300x150 - Historia 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe	Janusz Ustrzycki Mirosław Ustrzycki

Historia 1 Podręcznik Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Janusz Ustrzycki Mirosław Ustrzycki

Historia starożytna w jednym palcu! Wiele ciekawostek i rzeczywiste zdjęcia sprawią, że z tym podręcznikiem historia stanie się lekka i łatwa w nauce!

„Historia 1. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” Janusza Ustrzyckiego i Mirosława Ustrzyckiego to podręcznik o rozszerzonym zakresie nauczania przedmiotu historia dla klasy pierwszej liceum i technikum. Podręcznik obejmuje tematykę początków ludzkiej cywilizacji, historię starożytnego Rzymu oraz starożytnej Grecji.

Każdy temat w podręczniku zapoczątkowany jest wątkiem „Na tej lekcji”, dzięki któremu uczeń zapozna się z tym, czego dowie się na bieżącej lekcji. W każdym temacie zawarte są „Źródła historyczne” m.in. z ciekawymi cytatami oraz fragmentami starożytnych dzieł literackich. „Pytania i polecenia” oraz „Podsumowanie lekcji” kończące dany temat usystematyzują wiedzę ucznia i utrwalą zdobyte wiadomości. „Podsumowanie przed sprawdzianem” przygotuje do kartkówki i wyeksponuje najważniejsze fakty do zapamiętania.

Liczne infografiki, zdjęcia, kolorowe hasła, szczegółowe mapy i przejrzyste tabele sprzyjają zapamiętywaniu oraz pobudzają wyobraźnię i zainteresowanie uczniów.

„Historia 1. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” w całości realizuje założenia programowe z historii dla klasy pierwszej szkoły ponadpodstawowej.

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!