Historia 3 Część 1 Zakres podstawowy Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Janusz Ustrzycki Mirosław Ustrzycki

CENA KSIAZKI 300x150 - Historia 3 Część 1 Zakres podstawowy Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych	Janusz Ustrzycki Mirosław Ustrzycki

Historia 3 Część 1 Zakres podstawowy Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Janusz Ustrzycki Mirosław Ustrzycki

Podstawowa wiedza z zakresu historii ułatwia zrozumienie otaczającego świata i dzisiejszych wydarzeń. Dla uczniów klas trzecich, którzy nie realizują rozszerzenia z tego przedmiotu, Wydawnictwo Pedagogiczne Operon przygotowało pozycję „Historia 3. Część 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych”, która w przystępny sposób przybliży uczniom najważniejsze wydarzenia z XIX oraz XX wieku.

Zakres omawianych w podręczniku zagadnień to dokładnie dzieje od 1815 roku do początków XX wieku. Składają się na niego 4 działy:

Europa i świat po kongresie wiedeńskim,
Polacy w latach 1815-1848,
Europa i świat od połowy XIX wieku,
Ziemie polskie i ich mieszkańcy od połowy XIX wieku.
Podręcznik „Historia 3. Część 1. Zakres podstawowy” urozmaicony jest atrakcyjną szatą graficzną, w której skład wchodzą mapy oraz infografiki, ułatwiające zapamiętanie najważniejszych informacji. Nie brakuje także tekstów źródłowych, których czytanie ze zrozumieniem oraz analiza jest jednym z kluczowych elementów nauki historii. Aby usprawnić przygotowanie do sprawdzianów, podręcznik posiada bloki „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem”, które wyróżniają najbardziej istotne aspekty omawianych tematów.

Pozycja „Historia 3. Część 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych” została przygotowana przez Janusza Ustrzyckiego oraz Mirosława Ustrzyckiego na pierwszy semestr trzeciej klasy. Do nauki w drugim semestrze przeznaczona jest druga część podręcznika.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!