Horror show – Łukasz Orbitowski

Horror show - Horror show - Łukasz OrbitowskiW życie Giełdziarza, krakowskiego pirata, za sprawą przypadkowo znalezionej układanki, wkraczają siły nadprzyrodzone… i rudy kot.

Sam autor takimi słowami określa zmiany, jakie zaszły w książce w stosunku do wersji opublikowanej w “Science Fiction, Fantasy i Horror”:

“Horror show” wychodzi na dniach jako powieść nakładem wydawnictwa Ha!Art co dość dobrze naświetla różnicę pomiędzy opowiadaniem a powieścią w wydawnictwach mainstreamowych i fantastycznych, choć prawda jest taka, że tekst znajdował się na styku. Pobiedziłem się nad nim trochę, skreśliłem zakończenie i w rewanżu dopisałem nowe, wreszcie zrobiłem mały lifting całości razem z czwórką redaktorów. Czyli sporo.

Łukasz Orbitowski – (urodzony w 1977 r.) pisarz, publicysta, felietonista “Nowej Fantastyki”. Jeden z nielicznych w Polsce twórców horrorów. Autor trzech tomów opowiadań: “Złe wybrzeża” (1999), “Szeroki, głęboki, wymalować wszystko” (2001), “Wigilijne psy” (2005). Współautor cyklu “Pies i klecha” (wspólnie z Jarosławem Urbaniukiem) i gry fabularnej Bakemono. Mieszka wraz z żoną i dwoma kotami w Krakowie. “Horror Show” jest jego pierwszą powieścią.

Leave a Reply