Informatyka 1 Podręcznik Linia II Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe Arkadiusz Gawełek

CENA KSIAZKI 300x150 - Informatyka 1 Podręcznik Linia II Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe	Arkadiusz Gawełek

Informatyka 1 Podręcznik Linia II Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe Arkadiusz Gawełek

„Informatyka 1” autorstwa Arkadiusza Gawełka to podręcznik do nauki informatyki na poziomie podstawowym, dedykowany uczniom liceów ogólnokształcących i techników. Zawarte w nim wiadomości w pełni realizują założenia aktualnej podstawy programowej.

Treści zawarte w podręczniku mają na celu przygotowanie uczniów szkół ponadpodstawowych do świadomego poruszania się w środowisku informatycznym, posługiwania się narzędziami komputerowymi i wykorzystywania ich pakietów do przygotowywania szkolnych projektów, a także w przyszłej pracy zawodowej. Podręcznik skonstruowany został tak, by można było korzystać z niego podczas zajęć lekcyjnych, a także, by stanowił zachętę dla uczniów do samodzielnej pracy.

Konstrukcja tego podręcznika opiera się na czterech głównych rozdziałach:

„Posługiwanie się komputerem”,
„E-usługi”,
„Zaawansowana edycja tekstu”,
„Arkusz kalkulacyjny”.
Dla lepszego zrozumienia treści autor podręcznika zamieścił w nim pomocnicze zrzuty ekranu, rysunki pomagające usystematyzować wiedzę, polecenia do przeanalizowania po omówieniu konkretnego tematu, najważniejsze definicje i twierdzenia wyróżnione wizualnie, hasła umieszczone na marginesach stron, co ułatwia szybsze odnajdywanie potrzebnych treści, podsumowanie każdej lekcji oraz bardziej obszerne zestawienie najważniejszych informacji z danego rozdziału, będące solidnym powtórzeniem przed sprawdzianem weryfikującym zdobytą wiedzę.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!