Informatyka 2 Podręcznik Linia I Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe Wojciech Hermanowski

CENA KSIAZKI 300x150 - Informatyka 2 Podręcznik Linia I Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe	Wojciech Hermanowski

Informatyka 2 Podręcznik Linia I Zakres podstawowy Szkoły ponadpodstawowe Wojciech Hermanowski

„Informatyka 2. Podręcznik. Linia I. Zakres podstawowy” od wydawnictwa Operon przeznaczony jest dla uczniów klas drugich liceum ogólnokształcącego i technikum.

Chyba nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że bez podstawowej wiedzy z informatyki nie da się dobrze funkcjonować we współczesnym świecie. Komputery i urządzenia mobilne na dobre zadomowiły się w naszej codzienności. Każdego dnia śledzimy nowe treści w serwisach informacyjnych czy w tak mediach społecznościowych.

Za pośrednictwem Internetu korzystamy z bankowości elektronicznej i usług administracji publicznej, a prowadząc jakąkolwiek działalność, trudno obejść się bez strony internetowej. Czasami warto skorzystać z możliwości, jakie oferują nam bazy danych. Zrozumienie, czym są i w jaki sposób działają algorytmy to punkt wyjścia do nauki programowania: umiejętności niezwykle przydatnej na współczesnym rynku pracy.

Dlatego właśnie wiele spośród powyższych zagadnień znalazło się w podstawie programowej kształcenia z zakresu informatyki w szkołach ponadpodstawowych. Podręcznik niniejszy przeznaczony jest dla uczniów klasy II i obejmuje materiał z poziomu podstawowego. Skupia się na praktycznych umiejętnościach ułatwiających codzienne korzystanie z Internetu, różnorakich aplikacji oraz, ogólnie rzecz biorąc, urządzeń elektronicznych.

Poszczególne zagadnienia omawiane są w sposób przejrzysty i bardzo przystępny, a dodatkowo zobrazowane zostały licznymi przykładami oraz zrzutami ekranu, które mogą być traktowane jako swego rodzaju instrukcje. Proponowane zadania pozwalają ćwiczyć różnorakie umiejętności: począwszy od korzystania z aplikacji biurowych, aż po tworzenie stron WWW i własnych, prostych programów.

Podręcznik został podzielony na następujące części:

* Opracowania rozwiązań problemów za pomocą wybranych aplikacji;
* Rozwijanie kompetencji społecznych;
* Bazy danych;
* Programowanie stron internetowych;
* Algorytmy i programowanie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!