You are currently viewing Izabela i sześć zaginionych koron Krzysztof P. Czyżewski

Izabela i sześć zaginionych koron Krzysztof P. Czyżewski

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Izabela i sześć zaginionych koron Krzysztof P. Czyżewski

Izabela i sześć zaginionych koron Krzysztof P. Czyżewski
Wciągająca powieść „Izabela i sześć zaginionych koron” autorstwa Krzysztofa P. Czyżewskiego przenosi nas w burzliwe czasy XIX wieku, gdzie Polska jest na skraju upadku, a Rosja dąży do całkowitego podporządkowania naszego narodu. Ta historia pełna tajemnic, intryg i walki o niepodległość z pewnością zapadnie w pamięć każdego czytelnika.
Akcja rozpoczyna się w roku 1813, w momencie gdy Rosja zwycięża Napoleona i zajmuje Księstwo Warszawskie. Car Aleksander ma jeden cel – upokorzyć Polaków. Jednak aby to osiągnąć, potrzebuje legendarnych Koron Chrobrego, które symbolizują naszą władzę i niepodległość. Niestety, korony znikają wraz z innymi skarbami wawelskiego skarbca.
W tym trudnym momencie Księżna Izabela Czartoryska i jej wierny towarzysz Migdał podejmują się misji uratowania Polski przed upadkiem. Śledztwo rozpoczyna się w Krakowie, ale szybko przenosi się do innych europejskich miast, takich jak Wrocław, Berlin, Regensburg, Toruń, czy Kolonia. Każdy kolejny krok utrudniają nie tylko liczne plotki, ale także podejrzane postaci, takie jak brytyjski książę Sussex czy tajemnicza księżna Luiza. Co więcej, rosyjski kolekcjoner posiada skradziony ze skarbca Szczerbiec, co stawia pod znakiem zapytania lojalność króla Poniatowskiego.
Podczas tej niebezpiecznej podróży Izabela odkrywa, że Polacy bardzo mało wiedzą o poszukiwanych koronach. Czy zdążą je odnaleźć zanim będzie za późno? Czy uda się rozpracować tożsamość osoby, która chciała ukraść najcenniejsze skarby królewskie? Okazuje się, że największym zagrożeniem dla Koron Chrobrego nie jest car Aleksander, ale inne niebezpieczeństwo czyhające na bohaterów.
„Izabela i sześć zaginionych koron” to powieść pełna napięcia i emocji, które sprawią, że nie będziesz mógł oderwać się od lektury. Autor mistrzowsko łączy historię Polski z elementami przygodowymi, tworząc niezapomnianą opowieść o walki o naszą niepodległość. Przekonaj się sam, jak gorąco bije serce Polski w każdej stronie tej fascynującej książki!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!