Ja, Ozzy – Ozzy Osbourne Chris Ayres

Ja Ozzy. Autobiografia 197x300 - Ja, Ozzy - Ozzy Osbourne Chris AyresOjciec zawsze twierdził, że coś w życiu osiągnę.
– Johnie Osbournie, mam przeczucie, że dojdziesz do czegoś wielkiego – lubił mówić przy piwku. – Albo pójdziesz za kratki.
I nie pomylił się, ten mój ojczulek. Nie miałem jeszcze osiemnastu lat, a już siedziałem w więzieniu.
Rockowa lektura obowiązkowa! Autobiografia Ozzy’ego Osbourne’a – prawdziwej ikony i legendy rocka, wokalisty Black Sabbath, jednej z najpopularniejszych na świecie grup hardrockowych. Długo wyczekiwana przez fanów rocka książka „I am Ozzy” po ukazaniu się w Wielkiej Brytanii została entuzjastycznie przyjęta, także przez krytyków. Po premierze w USA niemal natychmiast znalazła się na 2. miejscu listy bestsellerów  „The New York Times” i trafiła do rankingów najpopularniejszych książek. Autobiografia muzyka powstała we współpracy z cenionym dziennikarzem londyńskiego „The Times” – Chrisem Ayresem, czemu zawdzięcza niepowtarzalny styl oscylujący pomiędzy językiem potocznym rockmana a barwnym literackim opisem.

Ozzy bez cenzury opowiada o dorastaniu w ubogiej rodzinie z Birmingham, o muzycznych początkach, o Black Sabbath, kilkunastoletniej karierze solowej, wreszcie o żonach, dzieciach, telewizyjnym show i uzależnieniach. Historia jest bogata w szczegóły i anegdoty, które muzyk przytacza z charakterystyczną dla siebie dosadnością i rozbrajającym poczuciem humoru. Książka zawiera unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz mnóstwo nieupublicznionych dotąd faktów, które bawią, gorszą lub szokują, ale na pewno nie pozostawiają czytelnika obojętnym.

Od momentu premiery autobiografia Osbourne’a jest stale obecna w światowych mediach – od portali internetowych, przez prasę, po stacje radiowe i telewizyjne, nie tylko te o profilu muzycznym. Ozzy z powodzeniem promuje ją przy okazji trwającej właśnie dwuletniej trasy koncertowej związanej z jego najnowszą płytą Scream. Kwestią czasu jest powstanie filmu na podstawie biografii muzyka, w którym, według preferencji samego Ozzy’ego, główna rola powinna zostać powierzona Johnny’emu Deepowi.

Jedna odpowiedź do “Ja, Ozzy – Ozzy Osbourne Chris Ayres”

  1. Każdy kto interesuje się rockiem z pewnością słyszał o autobiografii jednego z najbardziej niesfornych i kontrowersyjnych gości. Ozzy, po części wciąż żywa, legenda rocka. To, że opisał swoje życie i jak to zrobił zasługuje na szacunek. Po pierwsze dlatego, że ma prawo niczego nie pamiętać z powodu spożytych ilości alkoholu, narkotyków i leków. Po drugie dlatego, że zrobił to szczerze. Nie ukrywa swoich błędów i głupoty. Opowieści są barwne, pełne anegdot i nieznanych faktów z życia frontmena Black Sabbath. Przeczytaj i nie dawaj tej książki swoim dzieciom!

Leave a Reply