Jak lepiej pisać po angielsku. Kurs video. Teksty formalne, urzędowe i techniczne

Jak lepiej pisać po angielsku. Kurs video. Teksty formalne, urzędowe i techniczne

Czego się nauczysz podczas tego profesjonalnego szkolenia:
Poznasz różnice między stylami: formalnym, technicznym, naukowym, urzędowym.
Nauczysz się pisać jasne instrukcje obsługi.
Odkryjesz, jak pisać (z klasą!) oficjalne listy oraz e-maile.
Zorientujesz się, jakie podstawowe zabiegi stosuje się w tekstach naukowych.
Znajdziesz liczne porady na temat stylistyki danego typu tekstu.
Sprawdzisz, jak napisać proposal (wysoce sformalizowany dokument na kształt wniosku, pojawiający się na egzaminach C1 i C2).
Opanujesz tworzenie najważniejszych części umowy o pracę i umowy najmu (styl języka umów).
Podczas 17 lekcji przyswoisz podstawową wiedzę o stylistyce i kulturze w tekstach, a także o różnych typach dokumentów. Zobaczysz, czego nie wolno robić w dokumentach technicznych, co dobrze wygląda w liście formalnym, ale nie nadaje się do użycia w pracy naukowej, i gdzie leży granica między tekstami o odmiennym charakterze. Zaczniesz pisać eleganckie zażalenia (bez narzekania i złośliwości) oraz tworzyć atrakcyjne treści marketingowe (z wykorzystaniem stylu reklamy, PR, marketingu). Nauczysz się pisać złożone, zaawansowane teksty o strukturze przyjemnej dla oka. Będziesz używać zwrotów stricte angielskich, a nie dosłownych tłumaczeń, wyglądających tak, jakby przeszły przez elektroniczny translator. Co więcej, po ukończeniu kursu będziesz w stanie identyfikować najczęściej popełniane błędy w tekstach formalnych czy korespondencji i nauczysz się ich unikać.

Jak lepiej pisać po angielsku. Kurs video. Teksty formalne, urzędowe i techniczne pozwoli Ci zyskać niebywałą swobodę poruszania się wśród dokumentów. Obok podstawowych cech konkretnych tekstów pisanych znajdziesz tu także przydatne zwroty używane w określonych kontekstach (wraz z ich omówieniem). Ucz się, szlifuj swój styl i zostań profesjonalistą!

ZOBACZ>>>

Leave a Reply