Jej portret. Najpiękniejsze wiersze i piosenki – Jonasz Kofta

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Jej portret. Najpiękniejsze wiersze i piosenki - Jonasz Kofta

Jej portret. Najpiękniejsze wiersze i piosenki 209x300 - Jej portret. Najpiękniejsze wiersze i piosenki - Jonasz KoftaWybór najpopularniejszych i najpiękniejszych wierszy oraz piosenek Jonasza Kofty (1942-1988).

Kofta był jednym z największych – obok Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory – poetów polskiej piosenki. Niemal każdy jego wiersz mógł stać się od razu radiowym szlagierem – do najbardziej znanych należą choćby: “Jej portret”, “Śpiewać każdy może”, “Pamiętajcie o ogrodach”, “Wakacje z blondynką”, “Samba przed rozstaniem…”. Współpracował m.in. z Hybrydami, Teatrem Syrena oraz Programem Trzecim Polskiego Radia. Współtworzył kabaret Pod Egidą. Był współautorem – wraz ze Stefanem Friedmannem – popularnych cykli radiowych: “Fachowcy” oraz “Dialogi na cztery nogi”, a z Janem Pietrzakiem – “Duetów liryczno-prozaicznych”. Pisał również sztuki teatralne – w tym wystawioną w 1978 roku “Wojnę chłopską”. Zmarł w wieku 46 lat.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. eualalia

    Po przeczytaniu jego tekstów przestałem się dziwić, że jego twórczość jest tak lubiana! Poza tym był naprawdę wszechstronnym autorem.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!