Jej portret. Najpiękniejsze wiersze i piosenki – Jonasz Kofta

CENA KSIAZKI 300x150 - Jej portret. Najpiękniejsze wiersze i piosenki - Jonasz Kofta

Jej portret. Najpiękniejsze wiersze i piosenki 209x300 - Jej portret. Najpiękniejsze wiersze i piosenki - Jonasz KoftaWybór najpopularniejszych i najpiękniejszych wierszy oraz piosenek Jonasza Kofty (1942-1988).

Kofta był jednym z największych – obok Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory – poetów polskiej piosenki. Niemal każdy jego wiersz mógł stać się od razu radiowym szlagierem – do najbardziej znanych należą choćby: „Jej portret”, „Śpiewać każdy może”, „Pamiętajcie o ogrodach”, „Wakacje z blondynką”, „Samba przed rozstaniem…”. Współpracował m.in. z Hybrydami, Teatrem Syrena oraz Programem Trzecim Polskiego Radia. Współtworzył kabaret Pod Egidą. Był współautorem – wraz ze Stefanem Friedmannem – popularnych cykli radiowych: „Fachowcy” oraz „Dialogi na cztery nogi”, a z Janem Pietrzakiem – „Duetów liryczno-prozaicznych”. Pisał również sztuki teatralne – w tym wystawioną w 1978 roku „Wojnę chłopską”. Zmarł w wieku 46 lat.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Jedna odpowiedź do “Jej portret. Najpiękniejsze wiersze i piosenki – Jonasz Kofta”

  1. Po przeczytaniu jego tekstów przestałem się dziwić, że jego twórczość jest tak lubiana! Poza tym był naprawdę wszechstronnym autorem.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!