Język polski 2 Maturalne karty pracy Część 1 i 2 Linia I Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Magdalena Steblecka-Jankowska Renata Janicka-Szyszko Urszula Jagiełło

CENA KSIAZKI 300x150 - Język polski 2 Maturalne karty pracy Część 1 i 2 Linia I Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe	Magdalena Steblecka-Jankowska Renata Janicka-Szyszko Urszula Jagiełło

Język polski 2 Maturalne karty pracy Część 1 i 2 Linia I Zakres rozszerzony Szkoły ponadpodstawowe Magdalena Steblecka-Jankowska Renata Janicka-Szyszko Urszula Jagiełło

Matura jest niesamowicie istotnym wydarzeniem dla uczniów liceów i techników. Muszą się bowiem do niej bardzo dobrze przygotować. Pomocne mogą okazać się obie części Maturalnych kart pracy z języka polskiego dla klas 2 szkół ponadgimnazjalnych (zakres rozszerzony).

Maturalne karty pracy z języka polskiego przeznaczone są dla młodzieży, która kocha literaturę i planuje zdawać rozszerzoną maturę z języka polskiego. Magdalena Steblecka-Jankowska, Renata Janicka-Szyszko i Urszula Jagiełło stworzyły ciekawą i atrakcyjną koncepcję zadań.

W każdym rozdziale znajduje się tekst źródłowy, do którego dopasowano pytania. Odpowiedzi wymagają szerokiej wiedzy z wcześniejszych lat edukacji oraz umiejętności myślenia twórczego. Zadania te wzmacniają również umiejętność czytania ze zrozumieniem, która jest niezbędna podczas zdawania egzaminu dojrzałości z tego języka. W treści pojawiają się również propozycje wypracowań, które bliźniaczo przypominają te z matury. Dzięki temu uczeń przyzwyczai się do jej formy.

„Język polski 2. Maturalne karty pracy. Część 1 i 2. Linia I. Zakres rozszerzony” skupia się na tematyce związanej przede wszystkim z:

renesansem,
barokiem,
oświeceniem,
romantyzmem.
Autorzy postarali się o to, by w każdej karcie pracy były odniesienia do tekstów kulturowych, które są charakterystyczne dla tamtych epok. Na przykład, w przypadku romantyzmu są to dzieła Mickiewicza oraz Słowackiego.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!