Język polski 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Zakres podstawowy i rozszerzony Urszula Jagiełło Renata Janicka-Szyszko Magdalena Steblecka-Jankowska

CENA KSIAZKI 300x150 - Język polski 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Zakres podstawowy i rozszerzony	Urszula Jagiełło Renata Janicka-Szyszko Magdalena Steblecka-Jankowska

Język polski 3 Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Zakres podstawowy i rozszerzony Urszula Jagiełło Renata Janicka-Szyszko Magdalena Steblecka-Jankowska

„Język polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych” to obejmujący dwie epoki literackie podręcznik do nauki języka polskiego przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Autorki książki opracowały treść zawartą w podręczniku w taki sposób, aby uczniowie klas trzecich szkół ponadpodstawowych mogli przygotować się do matury z języka polskiego zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Podręcznik „Język polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych”, którego autorkami są: Renata Janicka-Szyszko, Urszula Jagielło oraz Magdalena Steblecka-Jankowska, to książka, która przygotuje uczniów klas trzecich z liceów ogólnokształcących oraz techników do matury z języka polskiego, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Podręcznik składa się z trzech działów, które napisane są przystępnym językiem i obejmują następujące epoki literackie, jakimi są Młoda Polska oraz Dwudziestolecie międzywojenne. Trzeci dział obejmuje literaturę wojenną. Zaletą podręcznika jest skonstruowanie przez jego twórców treści w taki sposób, aby uczniowie uczący się z niego mogli zapoznać się z dużą ilością informacji kulturalno-obyczajowych, które są tłem dla omawianych na lekcjach języka polskiego czasów i tekstów.

Podręcznik „Język polski 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych” został wydany przez założone w 2003 roku Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Uzupełnieniem podręcznika są: “Język polski 3. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” oraz “Język polski 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe”.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!