Język polski 4 Karty pracy i zadania maturalne Liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony

CENA KSIAZKI 300x150 - Język polski 4 Karty pracy i zadania maturalne Liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony

Język polski 4 Karty pracy i zadania maturalne Liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony

„Karty pracy do języka polskiego” dla uczniów liceum i technikum od wydawnictwa WSiP przygotowują do matury z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pierwsza część kart pracy obejmuje pięć epok literackich: starożytność, średniowiecze, renesans, barok i oświecenie. Materiały wchodzące w skład kart pracy posegregowano wraz z porządkiem chronologicznym:

  • Karta A – zawiera tekst naukowy, poruszający problematykę konkretnego utworu z listy lektur obowiązkowych oraz polecenia do wykonania, adekwatne do tekstu;
  • Karta B – zawiera tekst kultury inny niż tekst literacki. Polecenie z nim związane skonstruowano tak, by zweryfikować wiedzę i znajomość kontekstów.

Karty pracy dla zakresu rozszerzonego dotyczą rozszerzonych lektur obowiązkowych; mogą zawierać tekst filozoficzny, trudniejszy niż w karatach dla zakresu podstawowego. Na końcu każdej epoki znajduje się karta przeznaczona na pracę projektową (samokształcenie), która łączy się z tendencjami myślowymi epoki, eksponuje jej charakter i najwybitniejsze osiągnięcia.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!