Język XML 210x300 - Język XML. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie struktury dokumentów XMLW erze gwałtownego rozrostu globalnej sieci łatwa wymiana dokumentów i danych pomiędzy różnymi systemami jest priorytetem. Dlatego naturalne było pojawienie się języka, który mógłby spełniać tę funkcję. XML, czyli Extensible Markup Language (rozszerzalny język znaczników), umożliwia programistom łatwe opisywanie i dostarczanie bogatych, strukturalnych danych z dowolnej aplikacji w standardowy i kompletny sposób. 
Język XML to prawdziwa kopalnia możliwości — gdy uda Ci się go opanować, szybko odkryjesz, że pozwala na wykonanie zadań, które wcześniej były albo bardzo trudne i kosztowne, albo po prostu niemożliwe do zrealizowania. To dziś jeden z bardziej znaczących języków związanych z programowaniem aplikacji WWW oraz aplikacji mobilnych, a jego popularność w wielu usługach i programach nieustannie rośnie.
Poznaj język, który uczyni Cię programistycznym poliglotą! 

ZOBACZ KURS>>>

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

  • Zrozumiesz strukturę plików XML.
  • Opanujesz umiejętność projektowania źródeł danych opisanych dokumentami XML.
  • Dowiesz się, jak tworzyć deklaracje DTD dla dokumentów XML.
  • Zdobędziesz wiedzę, jak opisywać dokument XML przez struktury XML Schema.
  • Poznasz sposoby narzucania kryteriów na zbiór danych. 
  • Zaznajomisz się z metodami deklarowania typów danych dla wybranych elementów.
  • Nauczysz się wyświetlać dane za pomocą arkusza CSS i XSLT.
  • Odkryjesz sposoby używania języka XML w praktyce.

Dzięki szkoleniu Język XML. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie struktury dokumentów XML szybko i skutecznie nauczysz się projektować oraz programować aplikacje webowe i mobilne, jak również aplikacje B2B czy web services. Zdobyta wiedza pozwoli Ci na samodzielne tworzenie źródeł danych w formacie XML, deklarowanie struktury danych, a także zarządzanie nimi. W trzydziestu sześciu lekcjach kursu znajdziesz niezbędne podstawy, które szybko wykorzystasz podczas praktycznych zadań.

ZOBACZ CAŁOŚĆ>>>

Język giętki powie wszystko, co pomyśli głowa

XML nie służy do tworzenia dokumentów, lecz do tworzenia innych języków. Dopiero one pozwalają na budowanie dokumentów w internecie. Takie języki nazywamy aplikacjami XML. Przykładami popularnych aplikacji XML są WAP służący do wyświetlania internetowej informacji w telefonach komórkowych, RSS, czyli kanały informacyjne, i oczywiście język XHTML, będący następcą HTML. Uniwersalność tego języka sprawia, że każdy może stworzyć własną aplikację XML, wystarczy gruntowna wiedza, czas i cierpliwość. 
Język XML. Kurs video. Poziom pierwszy. Tworzenie struktury dokumentów XML to doskonałe wprowadzenie do języka XML. Znajdziesz tu jasno przekazane informacje dotyczące budowy podstawowej struktury dokumentu XML, w tym definiowania elementów i znaczników XML czy zawartości elementowych w tworzonym dokumencie. Poznasz tajniki deklaracji DTD, ich strukturę i zasady budowy. Zostaniesz również wprowadzony w XML Schema, czyli budowę schematów XML. Wreszcie zaznajomisz się z arkuszami stylów i nauczysz się praktycznej pracy z językiem XML.

Tylko dla wtajemniczonych

Językiem XML możesz opisywać specyficzne dane, takie jak wzory matematyczne, nuty, sentencje teologiczne, a nawet obiekty 3D i zapachy. Język XML od samego początku istnienia aż do dziś funkcjonuje tylko w jednej wersji — 1.0. Po opanowaniu zasad XML będziesz mógł swobodnie programować aplikacje WWW, analizować procesy biznesowe w aplikacjach B2B, zarządzać strukturami danych z użyciem formatu XML — zarówno źródłami XML, jak i serwerami SQL.

Poznaj naszego eksperta

Marcin Albiniak — trener, wykładowca, a także naukowiec i przedsiębiorca. Ukończył fizykę na UMSC w Lublinie, a wkrótce obroni doktorat z informatyki na Politechnice Śląskiej. Jest autorem dziesięciu publikacji napisanych w języku polskim i angielskim. Prowadzi szkolenia IT dla partnerów biznesowych w całej Polsce i w Europie. Kontynuuje również prace badawcze nad systemami rekomendacji i wdraża tego typu rozwiązania w różnych projektach w ramach współpracy nauki i biznesu. Prywatnie jest miłośnikiem architektury, malarstwa, muzyki i historii. Jego pasją są podróże i wycieczki górskie. 

OBEJRZYJ KURS>>>

Leave a Reply