You are currently viewing Johan Cruyff Biografia totalna Kok Auke

Johan Cruyff Biografia totalna Kok Auke

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Johan Cruyff Biografia totalna Kok Auke

Johan Cruyff Biografia totalna Kok Auke
Kłótliwy, błyskotliwy, arogancki, wizjonerski. Johan Cruyff był jednym z największych piłkarzy wszech czasów, światowym fenomenem i prawdopodobnie najsłynniejszym Holendrem XX wieku. Zarówno na boisku, jak i na ławce trenerskiej zmieniał sposób gry, krzewił futbol totalny i pozostawił po sobie trwałe dziedzictwo.

Chociaż Cruyff prowadził znaczną część swojej wspaniałej kariery i życia w świetle reflektorów, pod wieloma względami jako człowiek i sportowiec wciąż pozostaje całkowitą tajemnicą. Ta biografia, oparta na latach szeroko zakrojonych badań, jako pierwsza obejmuje wszystkie aspekty życia i pracy Cruyffa, od jego kluczowego wpływu na wielkie drużyny Ajaxu i Holandii w latach 70. po jego rolę w tworzeniu nowoczesnego fenomenu piłkarskiego, jakim jest FC Barcelona.

Opierając się na setkach wywiadów z przyjaciółmi z dzieciństwa i szkoły, trenerami, kolegami z drużyny, przeciwnikami z boiska, współpracownikami biznesowymi i członkami rodziny legendy futbolu, Auke Kok napisał biografię totalną. Historię chudego, zuchwałego piłkarza z ulicy, który stał się genialnym graczem, inspirującym menedżerem oraz piłkarskim pionierem i filozofem. Oto, kim był Johan Cruyff.

„To wspaniała biografia…”.
David Winner

„Dogłębna, dobrze napisana i udaje jej się wejść do bardzo dziwacznej głowy Cruyffa”.
Simon Kuper

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!