John Lennon. Niedokończona ballada – Pierre Merle

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - John Lennon. Niedokończona ballada - Pierre Merle

John Lennon. Niedokończona ballada 197x300 - John Lennon. Niedokończona ballada - Pierre MerleKim tak naprawdę był John Lennon? Pełnym wewnętrznych przeciwieństw “bohaterem klasy robotniczej”, który za życia stał się mitem. Geniuszem rocka nawróconym na sztukę awangardową. Eks Beatlesem, który się zmienił pod wpływem Yoko. Wiecznym nastolatkiem, troskliwym ojcem, autorem Strawberry Fields Forever, Imagine czy Woman.
A kim jest w istocie Yoko Ono, ta córka japońskiego bankiera, artystka-idealistka, z której wyrosła kobieta interesu? Czy muzą, która zmieniła się w kobietę silnej ręki?
8 grudnia 1980 roku psychopata Mark Chapman zabija Lennona strzelając do niego pięciokrotnie z rewolweru. Kładzie tym samym kres ostatnim marzeniom pokolenia tak niesfornego jak wspaniałomyślnie szlachetnego. Kim byłby dzisiaj John Lennon Jakim ścieżkami by podążał, on, dusza Beatlesów, któremu przeznaczenie dało wielką sławę, która okazała się być mieczem obosiecznym?

 

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. czysta

    To była skomplikowana osobowość, ten Lennon. Do dziś fascynuje, może nawet bardziej niż jego muzyka, oczywiście ta solowa. Przeczytać warto, bo książka ujawnia wiele spraw, rozwiewa wiele mitów.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!