Kali Linux i testy penetracyjne Biblia Gus Khawaja

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Kali Linux i testy penetracyjne Biblia Gus Khawaja

Kali Linux i testy penetracyjne Biblia Gus Khawaja
Zapraszamy do lektury książki „Kali Linux i testy penetracyjne Biblia” autorstwa Gusa Khawaji. Jeśli chcesz poznać najefektywniejsze metody unikania cyberataków, musisz utrzymywać w gotowości zabezpieczeń systemowych. Właśnie pentesterzy odgrywają kluczową rolę w tym procesie, ponieważ korzystając z tych samych technik co napastnicy, są w stanie wyszukiwać podatności i przełamywać zabezpieczenia. W ten sposób możliwe jest lepsze dostrojenie mechanizmów obronnych. Aby osiągnąć sukces jako pentester, niezbędne jest opanowanie Kali – popularnej i potężnej dystrybucji systemu Linux. To właśnie ona oferuje wiele narzędzi służących do przeprowadzania testów penetracyjnych, analizy informatyki śledczej oraz inżynierii wstecznej.
Przewodnik „Kali Linux i testy penetracyjne Biblia” jest praktycznym i kompleksowym źródłem wiedzy, które pozwoli Ci w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje Kali Linux. W tej książce znajdziesz wiele interesujących zagadnień związanych z przeprowadzaniem testów penetracyjnych. Dowiesz się, jak stworzyć nowoczesne środowisko testowe za pomocą kontenerów Docker, zdobędziesz podstawy języka powłoki bash, nauczysz się skutecznego wyszukiwania podatności i luk w zabezpieczeniach, a także rozpoznawania fałszywie pozytywnych podatności. Oprócz tego poznasz metodologię pentestów oraz otrzymasz wskazówki, jak efektywnie wykorzystać Pythona do automatyzacji testów penetracyjnych. Przewodnik zawiera również zaawansowane zagadnienia, takie jak przepełnienie bufora, eskalacja uprawnień i wiele innych.
Jeżeli chcesz skutecznie bronić się przed cyberatakami, koniecznie zapoznaj się z technikami ataku opisanymi w książce „Kali Linux i testy penetracyjne Biblia”. Dzięki temu źródłu wiedzy będziesz lepiej przygotowany do obrony swojego systemu. Nie czekaj, zdobądź tę książkę już teraz i rozpocznij swoją przygodę z Kali Linux!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!