Klątwa rock and rolla. Gwiazdy które odeszły za wcześnie – Michele Primi

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Klątwa rock and rolla. Gwiazdy które odeszły za wcześnie - Michele Primi

Klątwa rock and rolla. Gwiazdy które odeszły za wcześnie - Klątwa rock and rolla. Gwiazdy które odeszły za wcześnie - Michele Primi“Klątwa rock and rolla. Gwiazdy które odeszły za B8wcześnie” to 63 poruszające historie o sztuce, życiu i śmierci. Opowieści o istnieniach przedwcześnie przerwanych u szczytu możliwości twórczych, o niesamowitych spotkaniach z losem oraz długotrwałej, tragicznie zakończonej walce z wewnętrznymi demonami. Bohaterami książki są legendarni artyści, którzy na zawsze zapisali się w historii muzyki: Elvis Presley, Jimi Hendrix, Janis Joplin, John Lennon, Jim Morrison, Kurt Cobain, Bob Marley, Michael Jackson, Freddie Mercury, Amy Winehouse, Whitney Houston i wielu innych. Książka ukazuje trudny do zrozumienia, lecz fascynujący styl życia, tak charakterystyczny dla świata rock and rolla. Świata, w którym – jak napisał Kurt Cobain w pożegnalnym liście, cytując słowa Neila Younga – płonie się szybko, zamiast tlić powoli i w którym, w myśl utworu “My Generation” grupy The Who, aby zostać bohaterem, lepiej umrzeć młodo niż się zestarzeć. 

Sukces jest machiną, która może zniszczyć.
Michele Primi 

Chciałbym, żeby był ktoś, kogo mógłbym poprosić o radę, przy kim nie czułbym się odmieńcem, tylko dlatego się wyżalam i próbuję opisać całą tę niepewność, jaka dręczy mnie już od około 25 lat.
Kurt Cobain 

Michele Primi jest dziennikarzem oraz autorem tekstów dla radia i telewizji. Pracuje dla magazynu “The Rolling Stone”, pisze też dla “Emergency”, “GQ Italia”, “Wired Italia” i “Riders”. Od 2007 r. tworzył programy muzyczne dla Virgin Radio i Virgin TV. W latach 2000-2006 pracował dla kanałów MTV Italia, La7, Sky oraz The Family. Od 2007 r. był korespondentem akredytowanym w Hiszpanii, a w 2011 został wysłany do Nowego Jorku jako korespondent “l’Unita”, “The Rolling Stone” oraz Peacereporter.net. Primi napisał trzy monografie muzyczne poświęcone zespołowi Queen, przygotował także tekst do albumu “Uno sguardo sul Burlesque” oraz dodatek do książki “Legendary rock songs”. Bogato ilustrowany album “Klątwa rock and rolla. Gwiazdy które odeszły za wcześnie” to jego pierwsza książka wydana po polsku.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!