You are currently viewing Klucz do Ewangelii św. Łukasza Ryś Grzegorz

Klucz do Ewangelii św. Łukasza Ryś Grzegorz

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Klucz do Ewangelii św. Łukasza Ryś Grzegorz

Klucz do Ewangelii św. Łukasza Ryś Grzegorz
Przewodnik po Ewangelii św. Łukasza – klucz do głębszego zrozumienia nauk i życia Jezusa.
Kardynał Grzegorz Ryś, ceniony teolog i mądry egzegeta, otwiera przed nami fascynujący świat Ewangelii św. Łukasza. Jego wyjątkowe spostrzeżenia, połączone z wiedzą ekspertów, ukazują nam nowe perspektywy nauczania i historii Jezusa. „Klucz do Ewangelii św. Łukasza” to jedno z najnowszych dzieł Księdza Kardynała, wpisujące się w serię komentarzy do czterech Ewangelii, które mają na celu umożliwić czytelnikom lepsze zrozumienie Dobrej Nowiny.
W książce znajdziemy 125 fragmentów, które odzwierciedlają części czytań mszalnych. Ksiądz Kardynał opatrzony je dogłębnymi komentarzami biblijnymi, teologicznymi i historycznymi. Dowiemy się zatem, kim był autor Ewangelii, skąd pochodził, kiedy ją napisał i do kogo było skierowane jego posłanie.
Co wyróżnia Ewangelię św. Łukasza spośród innych? Egzegeci jednogłośnie twierdzą, że jest to przesłanie o Bogu miłosiernym i Jego relacjach względem człowieka. Ewangelia ta jest także znana jako „Maryjna” ze względu na bogactwo fragmentów dotyczących Matki Bożej.
Kardynał Grzegorz Ryś zwraca naszą uwagę na powtarzający się schemat, który przenika wieki. Święty Paweł udał się do Rzymu, zdając sobie sprawę, że musi podążać tą samą drogą, jaką Jezus przeszedł do Jerozolimy. To droga, jaką wszyscy wierzący i Kościół muszą przejść w każdym pokoleniu. Autor dodatkowo zachęca nas do czytania fragmentów Biblii w kontekście całości, co pozwoli nam uniknąć błędnych interpretacji tekstu.
„Klucz do Ewangelii św. Łukasza” to niezwykle inspirujące i mądre dzieło, które odkrywa przed nami głębię i piękno nauk Jezusa. Kardynał Grzegorz Ryś umożliwia nam poszerzenie naszej wiedzy i pogłębienie naszej wiary, utwierdzając nas w Radosnej Nowinie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!