Kompletnie konkretnie – Nick Davidson Shaun Hunt

Piłka nadal jest okrągła, a bramki nadal są dwie. Poza tym, w futbolu nic już nie jest takie jak kiedyś…

Może i murawa jest dziś bardziej zielona i nie ma na niej błota, ale dlaczego piłkarz po strzeleniu bramki biegnie najpierw do kamery, a dopiero potem cieszy się z kolegami z drużyny? Co się stało ze współczesną piłką nożną?

Odpowiedzi na to pytanie udzielają Nick Davidson oraz Shaun Hunt, w książce „Kompletnie, Konkretnie” . Nick i Shaun to dwaj angielscy kibice w średnim wieku. Sfrustrowani tym, jak wygląda dziś, nie tylko Premiership, ale cały komercyjny przemysł piłki nożnej, przelali swoje odczucia, w niezwykle zabawny sposób, na papier.

Jedna odpowiedź do “Kompletnie konkretnie – Nick Davidson Shaun Hunt”

  1. W ramach dokształcania mnie otrzymałem w prezencie książkę o… piłce nożnej (Sebo dzięki!). Bałem się tej lektury, no bo ja przygodny kibic wiem o futbolu? Bałem się, że nie zrozumiem o czym ci faceci piszą. Okazało się, że niepotrzebnie. Tych dwóch to kibice od dzieciaka, sami grają w piłkę i na dodatek mają wiele interesujących spostrzeżeń. Piszą o wszystkim co dotyczy tej dyscypliny sportu: piłkarzach, klubach, przepisach, ubiorze, ciekawostkach, historii futbolu, swoich wspomnieniach dotyczących piłki. Krótkie teksty, w których jest o piłce nożnej co dla nich oznacza, że o całym świecie. Jak w dowcipie: wszystko im się z tym kojarzy… Uważają, że kiedyś to dopiero był prawdziwy sport i że kasa niszczy piękno tej dyscypliny. Strasznie narzekają! Na każdej stronie! Jakby byli Polakami, a przecież nie są! To ich malkontenctwo byłoby nie do wytrzymania, gdyby nie dwie rzeczy: to, że mają sporo racji i że piszą z dużą dozą humoru. Nigdy bym nie powiedział, że książka o piłce nożnej może być pasjonująca, a ta jest! Trochę kuleje tłumaczenie, ale to naprawdę pikuś.

Leave a Reply