You are currently viewing Konstrukcje żelbetowe Według Eurokodu 2 i norm związanych Tom 2 Starosolski Włodzimierz

Konstrukcje żelbetowe Według Eurokodu 2 i norm związanych Tom 2 Starosolski Włodzimierz

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Konstrukcje żelbetowe Według Eurokodu 2 i norm związanych Tom 2 Starosolski Włodzimierz

Konstrukcje żelbetowe Według Eurokodu 2 i norm związanych Tom 2 Starosolski Włodzimierz
Tom 2. Konstrukcji żelbetowych wg Eurokodu 2 i norm związanych jest nową wersją tego podręcznika, znacznie rozbudowaną i uwspółcześnioną we wszystkich rozdziałach. Ogółem przybyło 209 rysunków, 13 tablic a objętość tomu zwiększyła się do 900 stron druku. W tomie tym omówiono kształtowanie, obliczanie i konstruowanie a także wyniki badań wszelkiego rodzaju stropów krzyżowo zbrojonych, płaskich stropów płytowo-słupowych oraz stropów gęstożebrowych a także balkonów, logii i schodów. Przedstawiono zarówno klasyczne metody obliczania, jak i szeroko ujęte zalecenia dotyczące obliczeń wspomaganych programami komputerowymi. W sposób pełny ujęto zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach z nim związanych. Normy europejskie (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując z omówienia zaleceń dotychczasowych norm polskich (PN). Przedstawiono zarówno tradycyjne, jak i współczesne sposoby konstruowania i zbrojenia omawianych elementów.

Obecnie na rynku funkcjonują także pozostałe części podręcznika (tomy 1, 3–6) obejmujące kształtowanie, obliczanie i konstruowanie najczęściej stosowanych elementów i konstrukcji żelbetowych, zarówno monolitycznych jak i prefabrykowanych. Jest to znakomity podręcznik dla studentów zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla szerokiego grona inżynierów budowlanych.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!