Kontenery Bezpieczne wdrożenia Podstawowe koncepcje i technologie Liz Rice

Kontenery Bezpieczne wdrożenia Podstawowe koncepcje i technologie Liz Rice

Imponująca możliwość skalowania oraz odporność na awarie skłania organizacje do uruchamiania swoich aplikacji w natywnych środowiskach chmury. Technologia kontenerów i orkiestracji stała się ostatnio bardzo modna. Jednak nawet tak nowoczesne systemy nie są wolne od zagrożeń. Aby zapewnić wdrożeniom kontenerowym najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa, trzeba zrozumieć mechanizmy działania kontenerów. Jako że powstają one przez połączenie różnych funkcji jądra systemu Linux, zapewnienie bezpieczeństwa kontenera oznacza zastosowanie wielu mechanizmów wykorzystywanych w komputerze gospodarza działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.

Ta książka jest przeznaczona dla programistów, menedżerów i specjalistów do spraw bezpieczeństwa odpowiedzialnych za systemy kontenerowe. Dzięki niej zrozumiesz, co się dzieje podczas uruchamiania aplikacji w kontenerach i jak działają różne mechanizmy zapewnienia bezpieczeństwa. Przyswoisz kluczowe koncepcje, które ułatwią Ci ocenę ryzyka dla konkretnego systemu. Dowiesz się, jak w bezpieczny sposób tworzyć obrazy kontenerów, i zrozumiesz znaczenie poprawnej izolacji kontenerów.

Zapoznasz się z podstawami korzystania z kluczy i certyfikatów służących do identyfikacji i nawiązywania bezpiecznych połączeń sieciowych między kontenerami. Nauczysz się korzystać z narzędzi do zapewniania bezpieczeństwa i unikania ataków. Dodatkowo zaprezentowany tu materiał został bogato zilustrowany gotowymi do przetestowania fragmentami kodu.

Najciekawsze zagadnienia ujęte w książce:

mechanizmy ataków na wdrożenia oparte na kontenerach
koncepcje systemu Linux istotne dla wdrożeń kontenerowych
sposoby zabezpieczania kontenerów: najlepsze praktyki
błędy w konfiguracji i luki w zabezpieczeniach kontenera
bezpieczeństwo połączeń między kontenerami
narzędzia do zapewnienia bezpieczeństwa
System oparty na kontenerach. Jak dobrze jest zabezpieczony?

 

Leave a Reply