Kościół dla średnio zaawansowanych – Szymon Hołownia

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Kościół dla średnio zaawansowanych - Szymon Hołownia

Kościół dla średnio zaawansowanych 212x300 - Kościół dla średnio zaawansowanych - Szymon HołowniaAniołek automatyczny
Strój godny
Matka Boska Elektryczna
Modlitwa stresem
Jeśli chcesz się dowiedzieć, o czym mowa, książka Szymona Hołowni jest właśnie dla ciebie! Jak pisze sam autor, to coś dla tych: ?którzy z Kościołem mają do czynienia od święta, ale wciąż są go ciekawi. Być może chcieliby dowiedzieć się, jak księża przygotowują się do kazań, czym różni się przeor od proboszcza i o co tak naprawdę chodzi z wymaganym przez księży “strojem godnym”. Nie dla mocno “zaawansowanych” katolików, którzy odpowiedź na te pytania znajdą u swoich duszpasterzy lub w setkach mądrych specjalistycznych książek. Ta książka żadną miarą nie jest specjalistyczna?.
Autor w typowy dla siebie lekki sposób łączy problemy teologiczne z opisami kościelnej obyczajowości, dodając do tego mnóstwo anegdot. Kościół dla średnio zaawansowanych to pierwsza książka Szymona Hołowni. W obecnym wydaniu została jednak zmieniona i uzupełniona, między innymi z powodu przemian, jakie zaszły w Kościele w ostatnich latach. Wraz z inną książką tego autora, Monopolem na zbawienie, stanowi przystępne i nowoczesne kompendium wiedzy dla młodego katolika.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. wierzący

    Przyznajmy się, my katolicy, że dużo nie wiemy o naszym kościele. A jak już coś wiemy to te nasze poglądy są mocno wypaczone. I takie też przekazujemy niewierzącym. Dobrze, że Hołownia prostuje nasze ścieżki, bo inaczej…

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!