Kosmiczny wyścig Historia pierwszego człowieka, który opuścił Ziemię Walker Stephen

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Kosmiczny wyścig Historia pierwszego człowieka, który opuścił Ziemię Walker Stephen

Kosmiczny wyścig Historia pierwszego człowieka, który opuścił Ziemię Walker Stephen
Przeżyj razem z nami najważniejszą chwilę w dziejach ludzkości – lot człowieka poza granice Ziemi! „Kosmiczny wyścig” to opowieść o niezwykłej podróży, która uczyniła Jurija Gagarina ikoną naszego czasu.
W roku 1961, w gorącym okresie zimnej wojny, młody Rosjanin o imieniu Jurij Gagarin został wysłany w kosmos na pokładzie potężnego pocisku balistycznego. W ciągu zaledwie 106 minut, poruszając się z prędkością dziesięciokrotnie większą od pocisku z karabinu, Gagarin dokonał niewyobrażalnego – okrążył Ziemię. Co widział z okien swojej maleńkiej kapsuły? Zachód i wschód słońca, rozległe oceany i kontynenty – całe piękno naszej planety. Jego podróż była nie tylko spektakularnym osiągnięciem technologicznym, ale także momentem refleksji nad kruchością naszej egzystencji.
„Kosmiczny wyścig” to pełna emocji opowieść o tym niezwykłym locie. Autor korzystał z wieloletnich badań i rozmów z świadkami tamtych wydarzeń, którzy dotąd milczeli. Stephen Walker podejmuje ryzyko odkrycia tajemnic, które przez dekady były skrywane. Jego książka zabiera czytelnika w jedną z najważniejszych przygód, jakie człowiek miał okazję przeżyć. Przeżyjmy to razem!

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!