Krótka historia prawie wszystkiego – Bill Bryson

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Krótka historia prawie wszystkiego - Bill Bryson
Krótka historia prawie wszystkiego 207x300 - Krótka historia prawie wszystkiego - Bill BrysonDzięki talentowi Billa Brysona odpowiedzi na pytania `Jak?` i – co równie ważne – `Kto?` stają się i zajmujące, i zrozumiałe dla czytelników w każdym wieku.
W tym ekscytującym, nowym ilustrowanym wydaniu światowego bestsellera “Krótka historia prawie wszystkiego”, które zostało skrócone i zaadaptowane dla młodszych czytelników, Bill Bryson odkrywa tajemnice czasu i przestrzeni oraz wyjaśnia, w jaki sposób, wbrew wszelkim przeciwnościom, życie pojawiło się na cudownej planecie, która jest naszym domem.
Poznajemy niezwykłych naukowców – geniuszy, dziwaków, łotrów, głupców – autorów ekscentrycznych teorii, które utrzymały się o wiele za długo, oraz przypadkowych odkryć, które zrewolucjonizowały naukę i zmieniły świat.
 

Ta książka w ciąga bez reszty, a szczególnej jej zalety upatruję w historycznych relacjach o dochodzeniu do odkryć. Ten trud intelektualny warto zrozumieć i docenić. Wiedza o Ziemi, planecie, na której żyjemy, o której rzadko piszą autorzy popularnych książek, wydała się Brysonowi szczególnie ciekawa, gdy rozpoczynał mistrzowską opowieść o “prawie wszystkim”. Zazdroszczę przyszłemu czytelnikowi, że tę lekturę ma jeszcze przed sobą! – prof. Magdalena Fikus

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. nykson

    Krótka historia prawie wszystkiego – 9-17.03. Jak zawsze Bryson jest mega dowcipny, ale przy okazji też jak zawsze, pouczający. Zawsze warto go czytać i mieć pod ręką, bo do takich książek się wraca.

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!