Którędy do Yellowstone Aleksandra i Daniel Mizielińscy

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Którędy do Yellowstone Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Którędy do Yellowstone Aleksandra i Daniel Mizielińscy
W powieści „Którędy do Yellowstone”, autorzy Aleksandra i Daniel Mizielińscy zapraszają czytelników w niezwykłą podróż po parkach narodowych na całym świecie. Ta fascynująca książka, przeznaczona dla uczniów klas 1-3, to pełne przygód i wiedzy komiksy, które odkryją przed dziećmi tajemnice dzikiej przyrody.
Spotkamy tutaj dwójkę bohaterów o zupełnie odmiennych charakterach – żubra Kubę i wiewiórkę Ulę, którzy po otrzymaniu tajemniczego listu z Ameryki wyruszają na wielką przygodę. Ich podróż prowadzi przez osiem niesamowitych parków narodowych, rozsianych na różnych kontynentach. Od majestatycznego Yellowstone w Stanach Zjednoczonych, przez Grenlandię po Park Narodowy Komodo w Indonezji. W każdym z tych miejsc bohaterowie spotykają lokalną faunę i floru, zdobywając nie tylko wiedzę o ich zwyczajach, ale również doświadczając wielu ekscytujących przygód.
Książka odpowiada na liczne pytania, które nurtują dzieci i nie tylko. Czy wiesz, jaka jest różnica między żubrem a bizonem? Jak lodowiec podróżuje? Dlaczego wilki są niezbędne dla równowagi ekosystemu? Jak zwierzęta radzą sobie z różnymi ekstremalnymi warunkami klimatycznymi? Jak nieloty dotarły na Nową Zelandię? Co to jest noc polarna i jak wpływa na życie zwierząt? Dlaczego panda musi ciągle jeść? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tej pasjonującej książce.
Aleksandra i Daniel Mizielińscy, znani mistrzowie przekazywania wiedzy w przystępny i atrakcyjny sposób, tym razem połączyli informacje o dzikiej przyrodzie różnych zakątków świata z dowcipnymi komiksowymi opowiastkami, które przeplatają się z efektownymi planszami edukacyjnymi. Dzięki temu czytelnicy nie tylko dowiedzą się wielu ciekawostek na temat zwierząt i ich środowiska, ale także będą mieli okazję poznać autentyczne historie bohaterów, które wzbogacą ich doświadczenia czytelnicze.
„Którędy do Yellowstone” to niezwykła książka, która zarówno bawi, jak i edukuje. Przygody Kuby i Uli pozwolą dzieciom odkryć piękno dzikiej przyrody na całym świecie, rozbudzić ich ciekawość i zainspirować do dalszego poznawania otaczającego nas świata.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!