You are currently viewing Kuchnia lwowska. Moja kulinarna podróż przez Galicję Marianna Dushar Ihor Lylo

Kuchnia lwowska. Moja kulinarna podróż przez Galicję Marianna Dushar Ihor Lylo

porownywarka cen ksiazek 1 1024x127 - Kuchnia lwowska. Moja kulinarna podróż przez Galicję Marianna Dushar Ihor Lylo

Kuchnia lwowska. Moja kulinarna podróż przez Galicję Marianna Dushar Ihor Lylo

Barszcz ukraiński, ćwikła, gołąbki, bliny oprószone cukrem pudrem… Smaki, które wielu z nas pamięta z kuchni swoich babć. Swojskie, aromatyczne i proste do zrobienia dania ze składników, które znajdą się w każdej kuchni. Jedzenie, które pachnie miłością, nostalgią… Domem.

Ale kuchnia lwowska to o wiele, wiele więcej. Marianna Dushar – rodowita lwowianka i znawczyni lokalnych tradycji kulinarnych – zabiera nas w oszałamiającą podróż po Galicji, gdzie mieszają się smaki kuchni polskiej i ukraińskiej, a swoistej pikanterii dodają im wpływy żydowskie, austriackie, huculskie, a nawet włoskie, greckie i bliskowschodnie.

W czterech rozdziałach podzielonych zgodnie z porami roku znajdziesz wyjątkowe przepisy, które przeniosą cię do Lwowa – miasta, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Dowiesz się, jak smakuje konfitura z fiołków, kiszone cytryny i sałatka starolwowska. Skosztujesz huculskiej warii i przekonasz się, że ormiańska zupa „parzybroda” naprawdę jest tak pyszna, że nie sposób czekać, aż ostygnie!

Ponad 100 przepisów uzupełnionych anegdotami o dawnym i współczesnym Lwowie.

SZUKASZ INNEJ KSIĄŻKI? 

WPISZ TYTUŁ  LUB AUTORA LUB TEMATYKĘ:

 

Zostaw komentarz! Oceń książkę! Poleć ją innym czytelnikom!