Kult Biała księga Czyli wszystko o wszystkich piosenkach Wiesław Weiss

TANIA KSIAŻKA! INFORMACJE O PROMOCJACH, KSIĄŻKACH DNIA, WYPRZEDAŻACH WPROST NA EMAILA! ZAPISZ SIĘ!Akceptuję politykę prywatności

Kult. Biala ksiega - Kult Biała księga Czyli wszystko o wszystkich piosenkach Wiesław WeissKult Biała księga Czyli wszystko o wszystkich piosenkach Wiesław Weiss

Czy to prawda, że Kazik chciał nagrać z Kultem płytę z muzyką disco polo? Dlaczego nie pomógł Pawłowi Kukizowi zniszczyć układu? I za co aresztowali go podczas koncertu w krakowskim klubie Kwadrat? Kto chciał wrzucić pięć litrów acida do wodociągów? Komu wewnętrzne głosy kazały walnąć czołowo w TIR-a? I gdzie przyjęto Kult jak w westernie słowami: `Macie pół godziny na opuszczenie miasta…`? Komu Morawiec zjadł kiełbasę? Kiedy Gruda o mały włos nie spalił schroniska? I dlaczego Seks uciekał przez okno? Dlaczego pobili Kazika w Stodole? Kiedy zemdlał w zatłoczonym pociągu? I dlaczego został przez mamę Śledzia przywitany hardym: `Wypierdalaj!`?
No i jaki to wszystko ma związek z piosenkami? Tymi najsłynniejszymi, takimi jak `Polska`, `Do Ani`, `Krew Boga`, `Arahja`, `Wódka`, `Madryt`, `Gdy nie ma dzieci`, `Baranek`, `Dziewczyna bez zęba na przedzie`, `Hej, czy nie wiecie`, `Celina`, `Prosto`, `Brooklyńska Rada Żydów`, `Układ zamknięty`, `Generał Ferreira`, `Parada wspomnień`, `Konsument`, `TDK kaseta`, `Lewe lewe loff`, `Wolność`, `Czarne słońca`, `Piosenka młodych wioślarzy`, `Marysia` czy `Wstyd`. Ale też tymi mniej znanymi.

Nieznane fakty, anegdoty i opowieści z historii Kultu. Inspiracje i wspomnienia kryjące się za wszystkimi – a jest ich blisko trzysta – piosenkami zespołu, które ukazały się na płytach. W nowym, poszerzonym, doprowadzonym do 2017 roku wydaniu książki Wiesława Weissa, redaktora naczelnego miesięcznika `Teraz Rock` oraz autora rockowych encyklopedii, wielu innych publikacji na temat muzyki i powieści kryminalnej `Biała wódka, czarny ptak`.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.